Sivil havacılık sektörü hızla büyüyen Çin, pilot açığını kapatmak için yabancı pilotlara büyük imkanlar sunmaya devam ediyor. Pilotlara cazip maaş teklifleri sunan şirketler ayrıca çeşitli ekstra olanaklarda sunuyor.

Yıllık 300 bin dolardan fazla maaş taahhüdünde bulunan şirketler ayrıca vergi ve faturaların da şirket tarafından ödeneceğini belirtiyor.

Önümüzdeki 20 yıllık süreç için yıllık ihtiyacı 4 bin pilottan fazla olan ülke açığı kapatmak için büyük paralar harcıyor. Airbus ve Boeing’in en büyük müşterileri konumuna gelen Çinli şirketler Dünya’nın en hızlı büyüyen hava yolları arasında yer alıyorlar.

Uçuş okullarının kapasitesinin yetersiz kaldığı ülkede yabancı pilotlar hedefe alınmış durumda.

Bir çok Çinli hava yolu şirketi kaptan pilotlarına aylık 25 bin dolardan fazla maaş öderken ayrıca pilotların ödemesi gereken vergileri de üstleniyor.

En yüksek ödemeyi yapan Chengdu Hava Yolları 3 yıllık sözleşme yapan pilotlarına aylık 25 bin dolar maaş ödemesi yapıyor bu bedel ek ödemelerle beraber 36 bin doları aşıyor.

Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’ndeki pilotların ilgisini çeken Çinli şirketler ihtiyacı karşılamak için ek ödemeler ve fırsatlar sunmaya devam edecek gibi görünüyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.