Emirates Grubu’nun kârı, 2015-2016 mali yılında geçen döneme göre yüzde 50 artarak 2 milyar 200 milyon dolara yükseldi.

Emirates Grubu, 2015-2016 mali yılını 28’inci kez, rekor bir kârla tamamladığını ve seneyi istikrarlı büyüme ile güçlü bir şekilde kapattığını açıkladı. Grup bünyesindeki Emirates Havayolu ve dnata, şimdiye kadarki en kârlı dönemini geçirdi. Grup, toplamda 4 milyar 700 milyon dolar yatırım yaptı. Emirates Grubu, 2015-2016 mali yılında geçen yıla kıyasla yüzde 50 artış ile 2 milyar 200 milyon dolar kâr açıkladı. Grubun gelirleri de 25 milyar 300 milyon dolar olurken, nakit dengesi de 6 milyar 400 milyon dolar ile güçlü bir görüntü sergilemeye devam etti.
Emirates Grubu, yılı 2.2 milyar dolar kâr ile tamamladı
Mali sonuçlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Emirates Havayolu ve Grubu Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı Şeyh Ahmed Bin Saeed Al-Maktoum, “Emirates ve dnata, rekor kârlar ve sağlam iş sonuçları elde ederek, 2015-2016 boyunca büyümesini sürdürdü. Gelirlerimize ve kârımıza etki eden olumsuz nakit akışlarına, zayıf tüketici ve yatırımcı düşünceleri gibi sorunlarla karşılaşan belirsiz küresel ekonomik çevreye ve dünyanın birçok yerindeki sosyo-politik istikrarsızlığa rağmen Emirates Grubu’nun performansı, iş modelimizin ve stratejimizin başarısının kanıtıdır” dedi. Al-Maktoum sözlerine şöyle devam etti:

“İnsanlarımızı ve iş performansımızı geliştirmek için ara vermeden devam ettiğimiz yatırımlarımız, her yıl karşımıza çıkan zorluklara ve fırsatlara karşı bizi hazırlıyor. 2015-2016’da Grubumuz, yeni uçak ve donanımlarına, grup satın almalarına, modern tesislere, en son teknolojilere ve personel girişimlerine toplam 4 milyar 700 milyon dolar yatırım yaptı. Tüm bunlar, sağlam temellerimizin üzerinde yükselerek, rekabetçi sınırlarımızı genişletecek ve uzun vadedeki hedeflerimize ulaşma yolundaki gelişimimizi hızlandıracak.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.