Emirates Hava Yolları, Güneydoğu Asya’nın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olan Kamboçya’ya günlük uçuş hizmeti vermeye başlıyor.

Emirates, Güneydoğu Asya’daki ağını, Dubai’den Phnom Penh (PHN)’e, Myanmar’ın Yangon şehrinden aktarmalı olarak sunacağı günlük uçuşlar ile genişletiyor. Boeing 777 ile gerçekleştirilecek bu yeni hizmet, hava yolunun Güneydoğu Asya’daki varlığını 8 ülkeye ve 13 şehre yükseltiyor ve Phnom Penh’den Dubai’ye ve diğer ülkelere seyahat edecek yolculara daha fazla seçenek sunuyor. Aynı zamanda 2014 yılından beri ilk kez, Phnom Penh ve Yangon şehirleri arasında başlayacak direkt uçuş ile hızla büyüyen bu iki şehir arasındaki artan talep karşılanacak.

Emirates’in Kamboçya’da hizmet vereceği ilk şehir olan Phnom Penh, Güneydoğu Asya’nın en hızlı büyüyen ekonomilerinden birine sahip. Ülkenin en büyük şehri ve en önemli ticari merkezi olan Phnom Penh, ekonomik büyümeye ciddi katkı sağlıyor. Ünlü Angkor Wat tapınak topluluğuna ev sahipliği yapan Kamboçya, sayısı her gün artan ziyaretçilerine Asya’nın tarihi ile ilgili de eşsiz bilgiler sunuyor.

Emirates’in Uzak Doğu Ticari Operasyonlar’dan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Badr Abbas, 1 Temmuz tarihindeki açılış uçuşuna, hava yolunun diğer önemli yöneticileri ile katılım gösterdi. Yöneticilere, önde gelen iş liderlerinin ve BAE ve GCC’den (Körfez İş birliği Konseyi) medya mensuplarının da dâhil olduğu VIP bir grup eşlik etti. Uçak Phnom Penh’de geleneksel su töreni ile karşılandı.

TripAdvisor tarafından 2017’nin En İyi Hava Yolu olarak seçilen Emirates, küresel ağında yer alan 83 ülkedeki 150’den fazla uçuş noktasına, uçuşlarındaki özel servisleri ile hizmet veriyor. Emirates’in Boeing 777 uçağı ile seyahat eden yolcular, en son filmleri içeren 2,500’den fazla kanalı ve TV programları ve dünyanın dört bir yanından müzikleri ile hava yolunun ödüllü uçak içi eğlence sistemi ice’ın keyfini sürüyor. Emirates’in birçok yabancı dile hakim kabin ekibi tarafından servis edilen özel gurme mutfağının tadını çıkarıyor. Tüm Emirates uçuşlarında olduğu gibi Phnom Penh’e seyahat eden yolcular da Emirates’in Economy Class’ta 35, Business Class’ta 40 kilograma varan bagaj hakkından yararlanabiliyor.

Phnom Penh’e Dubai Uluslararası Havalimanı’ndan (DXB) günlük uçuş yerel saat ile 09.15’te kalkıyor ve Yangon’a 17.25’te varıyor. Yangon’dan ise 18.55’te kalkan uçuş Phnom Penh Uluslararası Havalimanı’na (PNH) 21.25’te varıyor. Dönüş uçuşu EK389, Phnom Penh’den 23.10’da kalkarak Yangon’a 00.40’ta varıyor. Dubai içinse 02.10’da kalkışa geçerek 05.40’ta varış gerçekleşiyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.