Cuma, Haziran 14, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Eurowings pilotları 6 Ekim’de greve gidiyor

Eurowings pilotları, havayolu yönetimiyle yapılan görüşmelerin başarısız olmasının ardından Perşembe günü greve gidecek. Pilotlar sendikası Vereinigung Kokpit (VC) greve ilişkin yaptığı duyuruda “Daha iyi bir ücret ve daha iyi çalışma koşulları talep ettiğini” açıkladı.

Açıklamada, “ Örneğin, maksimum uçuş görev süresini azaltarak ve görevler arasındaki dinlenme sürelerini artırılmasını. Mevcut iş sözleşmesi 2015’ten bu yana değişmedi ” vurgusu yapıldı.

VC’nin basın sözcüsü ve yönetim kurulu üyesi Matthias Baier, “ İş yükü önemli ölçüde arttı. İşveren, çalışma arkadaşlarının çalışma saatlerini düzenli olarak izin verilen maksimum süreye kadar tüketiyor, bu da kalıcı olamaz. Yolcular için verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz, ancak Eurowings yönetimi taleplerimizi dinlemeyerek bizi greve gitmeye zorluyor.” dedi.

VC Başkanı Marcel Gröls, “ Uzun vadede Eurowings çalışanları için makul çalışma saatlerine nasıl ulaşabileceğimiz konusunda görüşmelere açığız . Ancak şu ana kadar işverenle ortak bir yol üzerinde anlaşmak mümkün olmadı. Müzakere masasına oturmak yeterli değil – aynı zamanda bir çözüm bulmaya istekli olmalısınız ve karşı talepleri teklif olarak sunmamalısınız. ” açıklamasında bulundu.

Eurowings’ten yapılan açıklamada, “ Eurowings Europe’dan değil, yalnızca Eurowings Almanya’dan uçuşlar grevden etkileniyor. Eurowings, grev önlemlerinin yolcular üzerindeki etkisini mümkün olduğunca düşük tutmak için mümkün olan her şeyi yapıyor. Havayolu, normal uçuş programının yaklaşık yarısını gerçekleştirebileceğini varsayıyor. Eurowings Europe’a ek olarak, havayolu Lufthansa Group’taki ortaklarına da güvenebilir.” denildi.

Havayolundan yapılan açıklamanın devamında, grev nedeniyle uçuşu gerçekleşmeyecek olan yolcuların en geç 5 Ekim Çarşamba günü öğleden sonraya kadar ulaşım alternatifleri hakkında bilgilendirileceği kaydedildi.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR