Katar’a uygulanan hava sahası ambargosu yüzünden ülkeye tatile giden Hint vatandaşlarının Hindistan’a geri dönebilmelerini kolaylaştırmak için iki hava yolu şirketi bayram öncesi ek sefer yapacak

Hindistan, Katar Hava Yolları’na uygulanan bir ambargo sonrasında Katar’daki vatandaşlarını Ramazan bayramından önce ülkeye getirebilmek için iki ana hava yolu şirketinden, Doha’ya ekstra uçuş yapmalarını istedi.

Her yıl on binlerce Hintli tatil için Doha’da bulunan evlerine gidiyor ancak Katar’a uygulanan ambargoda hava sahasını kullanıma kapatan ülkeler yüzünden birçok kişi biletlerini almak için mücadele ediyor.

Hindistan sivil havacılık bakanı Ashok Gajapathi Raju, hükümetin devlete ait Air India ve ticaret gemisi Jet Airways’den Doha’ya 22 Haziran ve 8 Temmuz tarihleri ​​arasında ekstra uçuşlar yapmasını istediğini söyledi.

Raju, Twitter’da, “Hindistan’a gelmek için Doha’da bilet alamayan vatandaşlarımız için ek uçuşlar yapacağız” diye yazdı ve Hindistan dışişleri bakanı Sushma Swaraj ile irtibat kurduğunu da ekledi.

Kıdemli Hint dışişleri bakanlığı yetkilisi AFP’ye, “Hindistan’a seyahat etmek isteyenlerin hareket etmesini kolaylaştırmak için Katar’ın komşu ülkeleri aracılığıyla yapamayacakları” ekstra ticari uçuşların düzenlendiğini söyledi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.