Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA), Havayolu İkram Hizmetleri Birliği (ACA) ile işbirliği içinde güncellenmiş bir Standart Uçak İçi İkram Anlaşması (SICA) yayınladı. Standartlaştırılmış SICA şablonunun kullanılması, dünya çapında uçak içi ikram tedarikinin verimliliğini artırmaya yardımcı olur.

Güncellenen şablonun yayınlanması, IATA ve ACA arasındaki işbirliğini derinleştirmeye yönelik bir anlaşmanın sonucu. İki kuruluş ayrıca SICA’nın üyeleri arasında kullanımını ortaklaşa teşvik edecek.

IATA Operasyon, Emniyet ve Güvenlik Kıdemli Başkan Yardımcısı Nick Careen:      “Güncellenmiş SICA önemli bir başarıdır. İkram gereksinimleri karmaşıktır ve bir havayolunun hizmet standardının benzersiz bir parçasıdır. SICA, yolcuların beklediği sonuçları elde etmek için hem havayollarının hem de yiyecek içecek şirketlerinin bu karmaşıklığı verimli bir şekilde yönetmesine yardımcı olur. Ve IATA ile ACA arasındaki işbirliği, hem ACA’nın hem de IATA’nın uzmanlığını bir araya getirerek SICA’yı geliştirdi. Bu, devam etmeyi ve genişletmeyi planladığımız başarılı bir ilk işbirliğiydi” dedi.

ACA’nın Genel Müdürü Fabio Gamba,“Güncellenen SICA, ilgili üyelerimize fayda sağlayacak önemli bir adımdır. Günde milyonlarca uçak içi yemek üretmek için gereken karmaşık işe getirdiği netlik, hem havayollarının hem de yemek şirketlerinin birlikte daha verimli çalışmasına yardımcı olacak; ve gelecekteki işbirliklerinde her iki üyeliğimiz için daha da fazla değer yaratmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

IATA ve ACA , 31 Mayıs – 2 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında Fransa’nın Paris kentinde gerçekleştirilecek olan 34. IATA Yer Hizmetleri Konferansı’nda (IGHC) ortak bir oturumda yeni şablonu sunacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.