Üç ülkenin 2 yılda 100 milyon dolar harcayıp bulamadığı kayıp Malezya uçağına ilişkin en somut sonuca, esrarengiz olayların peşinde 170 ülkeyi dolaşan ABD’li avukat ulaştı

Malezya Hava Yolları’na ait 270 sefer sayılı uçağın kayıplara karışmasının üzerinden tam 2 yıl geçti. Uçaktaki 239 kişinin vatandaşı olduğu üç ülke, Avustralya, Malezya ve Çin’in Hint Okyanusu’nda başlattığı arama çalışmalarında yaklaşık 100 milyon dolar harcandı. Ancak kayıp uçağa ait küçük bir parçanın bulunmasının dışında neredeyse hiçbir sonuç alınamadı. Habertürk’te yer alan habere göre, son aylardaki en somut bulgu ise sadece kişisel merakıyla tek başına uçaktan iz arayan ABD’li bir avukat tarafından elde edildi.

Olaydan ve kayıp yakınlarının dramından etkilenen 58 yaşındaki Blaine Alan Gibson, Boeing 777’nin üzerindeki sır perdesini aralamak umuduyla bir süre önce araştırmalara başladı. New York Times’ın haberine göre, aylarca iz süren Gibson, Facebook’ta kurulan tartışma grubunda bir uzmanın önerisiyle geçtiğimiz hafta gittiği Mozambik’teki bir sahilde, uçağa ait bir parça buldu ve yetkililere teslim etti. Malezya Ulaştırma Bakanı’nın ‘büyük ihtimalle Boeing 777’ye ait olduğunu’ belirttiği parçanın durumu incelemeler sonucu netleşecek. (Turizm Güncel)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.