Yeni havayolu şirketine ismini de vereceği bildirilen Mavi Gök Havacılık’ın ihaleden çekildiği bildirildi. Şirketten ihaleden neden çekildiği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı.

Katıldığı bir televizyon programında soruları yanıtlayan KKTC  Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, yeni havayolu şirketi ihalesinde yaşanan gelişmelere ilişkin konuştu.

Yeni havayolu ile ilgili Mavi Gök Havacılık şirketini ihaleden çekilme kararı aldığını belirten Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, eleştiride bulunanlara tepki gösterdi. “Bu firmaya kırmızı halı sermek gerekirken bu insanları kaçırmak için el birliğiyle gayret gösterdiğinizde elinize ne geçecek?” diye soran Arıklı, şunları söyledi:
“Rusya’nın en büyük tur operatörü olan bu firma 2-3 ay önce geldi, projelerini ortaya koydu, bir mutabakat metni çıktı. Hedefleri kendi havayolları ile KKTC’ye en az 250- 300 bin turist getirmek. Bu firmaya kırmızı halı sermek gerekirken bu insanları kaçırmak için el birliğiyle gayret gösterdiğinizde elinize ne geçecek?
Yeni havayolu zaruri bir ihtiyaçtır. Ulaştırma Bakanı olarak, bilet fiyatları bu kadar yüksek iken, turist ve öğrenci gelemiyor iken, herkesin canı yanarken bir havayolu şirketi kurmak için adım atmam, rekabet ortamı oluşturmak benim en doğal görevim ve hakkımdır. Bunları yapamayacaksam ben neden Ulaştırma Bakanıyım?

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.