Güney Amerikalı grup, küresel salgına yanıt olarak borcunu azaltmak, yeni finansman kaynakları bulmak ve işini dönüştürmek için Mayıs 2020’de gönüllü olarak başlattığı ABD’de yeniden yapılanma sürecini tamamladı. 2,2 milyar doların üzerinde likidite, yaklaşık 3,6 milyar dolar daha az borç ve önemli mevcut ve yeni hissedarların desteği ile şirket şimdi Latin Amerika’daki liderlik konumunu yeniden teyit edecek ve kendisini uzun vadeli Latam için konumlandıracak şekilde konumlandı.

Havayolunun CEO Roberto Alvo, “Bugün Latam için önemli bir dönüm noktası. Yeniden yapılanma sürecimizden güçlenen bir finansal konum ve yenilenen bir operasyonel mükemmellik taahhüdü ile ortaya çıkan önemli bir dönüşümü tamamlamış olmaktan memnuniyet duyuyoruz. 30.000 kişilik dinamik bir ekibe ve rakipsiz bir uçuş ağına sahip bir grup olarak, yolcularımıza Güney Amerika’da seyahat için en iyi alternatifi sunmaya ve faaliyet gösterdiğimiz farklı ülkelerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmek istiyoruz” dedi.

Latam’ın Brezilya, Şili, Kolombiya, Ekvador ve Peru’da yan kuruluşları bulunuyor. 22 ülkede 144 destinasyona hizmet veriyo . 2021 ve 2022 arasında grup, Brezilya’da 10 yeni destinasyon ekledi ve 2023 yılına kadar 36 yeni rotaya hizmet vermeyi planlıyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.