Laudamotion’ın Londra Stansted-Viyana uçuşunu gerçekleştirmeye hazırlanan uçağında pilotlar uçakta duyulan patlama sesi sonrasında kalkışı iptal etti, pistte güçlükle duran uçakta sekiz yolcu yaralandı.

Sekiz kişinin yaralandığı olay sonrasında Laudamotion’a ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı pist üzerinde tahliye edilirken, uçak pistten çıkartılana kadar pist hava trafiğine kapatıldı. 169 yolcusu bulunan uçaktaki yolcular bir patlama sesi duyulduğunu ifade ederken bazı yolcular kabine duman girdiğini gördüğünü de söyledi. Olay sonrasında yolcular acil durum kaydırakları kullanılarak uçaktan tahliye edildi.

Bir yolcu yaşanan olayı “Uçak kalkış için hızlanırken güçlü bir patlama sesi ile sarsıldık. Büyük bir sarsıntı ile pist üzerinde durduktan sonra tahliye edildik.” dedi.

Bir başka yolcu ise patlama sesi sonrasında uçağın durması sonrasında kabin memurlarının açılan acil çıkış kapılarından uçağı tahliye etmek üzere bağırdığını söyledi.

Stansted Havalimanı’ndan yapılan açıklamada yaralanan yolcuların durumlarının ciddi olmadığı belirtilirken, pistin kısa süre içerisinde tekrar hava trafiğine açılacağı belirtildi.

Laudamotion’dan yapılan açıklamada Stansted-Viyana seferine hazırlanan uçağın motorunda meydana gelen bir problem nedeniyle kalkışın iptal edildiği. Tahliye edilen yolcuların terminale alındığı belirtildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.