Alman Lufthansa Gruba bağlı Lufthansa Hava Yolları’nın bakım kuruluşu Lufthansa Teknik üç Rus hava yolu ile bakım ve destek anlaşması imzaladı.

Rusya’nın bayrak taşıyıcı hava yolu şirketi Aeroflot ile Lufthansa Teknik arasında Airbus A320 uçakları için gövde ile ilgili teknik parça desteği sağlanması için anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşma ile Rusya’nın en büyük hava yolu şirketi olan Aeroflot bünyesinde yer alan tüm Airbus A320 uçaklarına parça tedarik ve desteği sağlanacak.

Bir diğer Rus hava yolu şirketi olan Ural Hava Yolları ise Lufthansa Teknik ile olan anlaşmasını genişletti. Yeni anlaşma ile birlikte Lufthansa Teknik, Ural Hava Yolları’na Airbus A320neo uçaklarına ek olarak Boeing 737 MAX uçakları için de tüm bakım parçalarında tedarik ve destek sağlayacak. Yapılan anlaşma ile Ural Hava Yolları filosuna 2019 yılında katılacak beş Airbus ve 14 Boeing yolcu uçağı için bakım anlaşması imzalamış oldu.

Rus AirBridgeCargo Hava Yolu ise Lufthansa Teknik ile uzun dönemli Boeing 747-400F genel parça tedarik desteği anlaşması imzaladı.

Kaynak: www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.