Muğla merkezli düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda, 180 kişiyi 12 milyon 346 bin lira dolandırıldıkları tespit edilen 25 kişi tutuklandı.

Muğla merkezli 15 ilde düzenlenen operasyonda sahte web siteleri üzerinden çok sayıda yerli ve yabancı turisti sahte rezervasyonla dolandırdığı gerekçesiyle 25 şüpheli gözaltına alındı.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile Siber Suçlarla Mücadele daire başkanlıklarının düzenlediği operasyonda suç örgütü üyelerinin 19 sahte şirket üzerine banka hesapları açtığı ve , sabit telefon hatları aldığı, açılan sahte web siteleri üzerinden otel rezervasyonu yapmak isteyenleri dolandırdığı belirlendi.

Yaklaşık altı ay sürek takip sonucunda 180 kişinin 12 milyon 346 bin lira dolandırıldıkları tespit edildi.

Muğla merkezli, İstanbul, İzmir, Ankara, Tokat, Manisa, Gaziantep, Bursa, Eskişehir, Samsun, Mersin, Hatay, Zonguldak, Yozgat ve Aksaray’da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerdeki aramalarda 27 cep telefonu, 9 tablet, 42 SIM kart, 6 hard disk, 6 dizüstü bilgisayar, pos cihazı, 10 senet, 5 şirket kaşesi, çok sayıda ödeme evrakı, paravan şirketlere yönelik not defterleri, ruhsatsız pompalı tüfek ile ruhsatsız tabanca ele geçirildi.

Şüphelilerin jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi. Soruşturma kapsamında, 28 Ekim’de gözaltına alınan 6 zanlının tutuklandığı belirtildi.

Gündem Fethiye

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.