Hava yolu ve akrobasi pilotu Oğuzhan Yararcan Türkmenistan’da Aşkabat Olimpiyat Stadı’nın açılışında gösteri uçuşu gerçekleştirdi.

Siyah İnci ile gerçekleştirdiği gösteriler ile hafızalarda unutulmaz bir yer edinen Oğuzhan Yararcan Türkmenistan’da unutulmaz bir gösteriye imza attı. Türkmenistan’ın iki önemli yapısının açılışının yapıldığı günde uçan Oğuzhan Yararcan büyük beğeni topladı.

oguzhan_yararcanPitss S-2B tpi uçağıyla gösteriyi gerçekleştiren Yararcan’ı izleyenler arasında Türkmenistan Devlet Başkanı Kurbankulu Berdimuhammedov’da bulunuyordu. Berdimuhammedov’un resmi programında yer alan gösteriyi kendisi ile birlikte Türkmenistan devlet protokolü, çok sayıda davetli ve vatandaşlar izledi.

Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov’un gösteriyi çok beğendiği aktarılırken, Türkmenistan’da bir Türk şirketi tarafından inşa edilen iki önemli yapının açılışında gösteri yapan Oğuzhan Yararcan anlamlı güne büyük bir coşku kattı.

2017 yılında Türkmenistan’da gerçekleştirilecek 2017 Asya Olimpiyatları için yapılan yatırımlar arasında yer alan Aşkabat Olimpiyat stadyumu ve Aşkabat Havalimanı yeni terminal binasının açılışında uçan Yararcan gösterisi sırasında iki önemli yapıyı da havadan görüntüledi.

Aşkabat Olimpiyat Stadı
Aşkabat Olimpiyat Stadı
Aşkabat Uluslararası Havalimanı
Aşkabat Uluslararası Havalimanı
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.