Birçok hava yolu ve havacılık otoritesinin uçuşlarının durdurulmasına karar verdiği Boeing 737 MAX uçaklarının arkasında duran en önemli kurum ABD Federal Havacılık Kurulu (FAA) oldu.

Etiyopya Hava Yolları’nın ET302 sefer sayılı uçuşunu gerçekleştirmek üzere Addis Abada’dan kalktıktan altı dakika sonra düşen Boeing 737 MAX 8 uçağının ardından birçok hava yolu şirketi ve havacılık otoritesi uçaklarının uçuşlarının durdurulmasına hatta üçüncü ülkelere ait uçakların kendi hava sahasını kullanmasını bile durdurdu. Tüm bu kararlar alınırken Boeing 737 MAX’ın arkasında durmaya devam eden bir kurum var, ABD Federal Havacılık Kurulu (FAA) .

FAA, 12 Mart günü yayınladığı bilgi notunda ET302 sefer sayılı uçuş sırasında düşen uçağa ait verilerin incelenmeye devam edildiğini ve şuan için elde edilen veriler kapsamında uçakların uçuştan çekilmesine sebep olabilecek sistematik bir sorun ile karşılaşılmadığını açıkladı.

ETİYOPYA HAVA YOLLARI PİLOTLARI SAVUNUYOR

Etiyopya Hava Yolları Genel Müdürü katıldığı canlı yayında pilotları savundu. ET302 sefer sayılı uçuşta görevli pilotların kalkıştan hemen sonra uçakta teknik sorun olduğunu belirttiğine dikkat çeken genel müdür ayrıca Lion Air kazası sonrasında FAA tarafından yayınlanan yeni eğitimlerin uçuşta görevli pilotlar tarafından alındığını belirtti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.