OMÜ Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kolbakır, “Şehrimize özel uçakları ile gelmek isteyen iş adamları, üniversitemizin havaalanını kullanabilir” dedi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü ve UZAYTEM Genel Havacılık İşletmesi Sorumlu Müdürü Prof. Dr. Ferşat Kolbakır, Samsun Çarşamba Havalimanı’nın 3 ay kapanmasının ardından özel uçakları ile kente gelmek isteyen iş adamlarının OMÜ Havaalanı’nı kullanabileceğini belirtti.

omu_kolbakirÖZEL JETLER İÇİN

Prof. Dr. Kolbakır, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak’ın, Samsun Çarşamba Havalimanı’nın 1 Mart-31 Mayıs 2017 tarihlerinde kapatılarak pistinin bakıma alınacağı yönünde açıklamasını hatırlatarak, imkanlar dahilinde 19 Mayıs ilçesindeki OMÜ Havaalanı’nı özel jetlere kullandırabileceklerini söyledi.

OMÜ Havaalanı’na 5 bin 700 kilogram ağırlığına kadar olan uçakların iniş kalkış yapabileceğini bildiren Prof. Dr. Kolbakır, “Samsun her yönüyle gelişen ve büyüyen, iş yükü fazla olan bir şehir. Şehrin iş yükünü hafifletmek, gelişimine katkı sağlamak herkesin görevidir. Bu kapsamda şehrimize özel uçakları ile gelmek isteyen iş adamları, Samsun Çarşamba Havalimanı’nın kapalı kalacağı tarihlerde üniversitemizin havaalanını kullanabilir.” dedi. Kolbakır, OMÜ Havaalanı’nın pist uzunluğu ve kapasitesinin sınırlı olduğunu, sadece küçük uçaklara belirli kapasitede hizmet verebileceklerini kaydetti.

omu4_1

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.