Pegasu Genel Müdürü Mehmet Nane, iç turizmde sıkıntı olacağını düşünmediklerini söyledi

Türkiye’nin en büyük ikinci havayolu şirketi Pegasus, özellikle iç pazarda olumlu bir üçüncü çeyrek geçireceklerini belirtti.

BloombergHT yayınına katılan Pegasus CEO’su Mehmet Nane mevsimsellik olarak bakıldığında havacılık sektörü için üçüncü çeyreklerin iyi geçtiğini ifade ederken, Haziran’ın ilk yarısında Ramazan ayının etkisiyle bir yavaşlama yaşansa bile okulların kapanması sonrasında iç turizmde bir artış görüldüğünü ifade etti.

Bayram ile birlikte iç turizmde taleplerin artacağını, uygun fiyatlı turlar ve uçuş imkanları dolayısıyla iç turizmdeki iyileşmenin artacağına dikkat çekti.

Dış pazardan gelen talebin jeopolitik gelişmeler dolayısıyla gerilediğine dikkat çeken Nane son dakikada uygun fiyatlı turları kovalayan turistlerin de Temmuz ayından itibaren Türkiye’ye gelmeye başlayacağını söyledi.

Nane, Avrupa’da tatillerin ağırlıklı olarak Temmuz-Ağustos aylarında toplu olarak yapıldığına da dikkat çekti.

Mehmet Nane Pegasus’un yeni Airbus modelinin de ilk defa kendi filolarında dünyaya lanse edileceğini açıkladı.

Nane, “18-19 Temmuz tarihlerinde Türkiye dünyada bir ilki yaşayacak, Türkiye’ye Airbus’ın A320 Neo tipi yeni tipli motoru dünyada ilk defa Türkiye’de Pegasus ailesine nasip olacak. Böyle bir yeniliğin ilk defa Türkiye’den lanse edilmesi önemli bir gelişme. Bu gelişme Türk havacılığının geldiği noktayı gösteriyor” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.