Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof.Dr. İsmail Demir, HabertürkTV.de “Açık ve Net” programına konuk oldu.

Programda, S-400’lerden yerli füze sistemlerine, İHA’lardan milli muharip uçak projesine, insansız savaş uçağından, insansız denizaltı projelerine; Türk Savunma Sanayii’ndeki tüm gelişmeler ve yeni projeler konuşuldu.

Açık ve Net’e konuşan Prof. Dr. İsmail Demir’in açıklamalarından satırbaşları şöyle;

“İHA, roket, balistik füze saldırılarını önlemeniz lazım. Bunların hepsi tehdit oluşturur. Karşı koymak için menzilleri değişik sistemler geliştirdik. Hisar da bunlardan biri”

“Sistemi teslim aldık, TSK’ya verdik. Savunmaya ihtiyaç olunca devreye girer. Masaya da en başından beri 2 sistem için oturmuştuk”

“Geçen yıl pandemi nedeniyle ihracatımız düştü gözüküyor. Fakat rakamlara yansımayan durumlar var. Aslında yükseldi diyebiliriz. Türk ürünlerine geniş bir ilgi var”

“Kabaca yüzde 70 diyebiliriz. Bomba, mermiler, top, tüfek konusunda yüksek oranda yerlilik var. Füzelerimizin hepsi yerli. Silahlar konusunda da çalışmalar devam ediyor”

“Bu sektörde çalışacak bir firmanın kesinlikle tesis güvenlik belgesi olması lazım. Bilgilerin korunmasıyla ilgili tedbirlerinin ne olduğu çok net göstermeliler”

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.