Salı, Nisan 16, 2024
Ana SayfaSivil HavacılıkQatar Airways, Rekor Kırarak Skytrax Tarafından Altıncı Kez 'Yılın Havayolu' Seçildi

Qatar Airways, Rekor Kırarak Skytrax Tarafından Altıncı Kez ‘Yılın Havayolu’ Seçildi

Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından ‘Yılın Havayolu’ seçildi ve buna ek olarak Dünyanın En İyi Business Class’ı, Dünyanın En İyi Business Class Yolcu Salonu, Dünyanın En İyi Business Class Koltuğu, Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi İkram Hizmeti ve Orta Doğu’nun En İyi Havayolu ödülleri olmak üzere toplamda beş ödüle daha layık görüldü. Havayolu, eşi benzeri görülmemiş bir başarıya imza atarak sektörün en prestijli ödülünü altıncı kez kazandı (2011, 2012, 2015, 2017, 2019, 2021) ve sektörün zirvesinde tek başına durmaya devam etti.

Havacılık Endüstrisinin Oscar’ları olarak bilinen Skytrax ödülleri, Eylül 2019’dan Temmuz 2021’e kadar olan dönemi kapsıyor ve açıklanan sonuçlar normal zamanlarda ve pandemi sırasında yapılan seyahatin bir karışımını yansıtıyor. Uzatılan süre, Qatar Airways’in yolcularına olan bağlılığını ve sunduğu esnekliği açıkça gösterdi çünkü sadece normal zamanlarda sürekli bir mükemmellik sağlamakla kalmadı, aynı zamanda uçuşlarına istikrarlı bir şekilde devam etti ve dünyanın dört bir yanındaki mahsur kalmış yolcularına en zorlu zamanlarda bir yaşam çizgisi sundu. Qatar Airways ayrıca Ocak 2021’de 5 Skytrax COVID-19 Güvenlik Derecelendirmesinde 5 Yıldız alan ilk küresel havayolu şirketi olurken, Doha’daki merkezi Hamad Uluslararası Havalimanı geçtiğimiz Ağustos ayında Dünyanın En iyi Havalimanı seçildi.

Buna ek olarak, havayolu, yolcular için dinlendirici bir vaha olan ve Dünyanın En İyi Business Class Yolcu Salonu seçilen lüks Al Mourjan Lounge’u ile de takdir aldı. Bu arada, patentli Qsuite kabini ile üst üste beşinci kez Dünyanın En İyi Business Class’ı ve Dünyanın En İyi Business Class Koltuğu seçilerek birinci sınıf hizmette açık ara lider olmaya devam etti. Uçakta sunulan yiyecek sunumunun devam eden gelişimine bir övgü olarak Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi İkram Ödülü’nü almasıyla da tanındı. Son olarak olağanüstü kalitesi, geniş küresel ağı, tutarlılığı, güvenilirliği ve sunduğu esneklik nedeniyle Orta Doğu’nun En İyi Havayolu Şirketi seçildi.

Qatar Airways, bu dönemde yolcularına güven verecek adımlar atarak biyogüvenliğe daha da fazla önem verdi. Sürekli ürün geliştirmeye devam etti ve Boeing 787-9 filosunda yeni bir Business Class Suite’i piyasaya sürdü. Uçuşlar arasında UV temizleme teknolojisi kullandı ve temassız uçak içi eğlence teknolojisi ile öne çıktı. Sektör lideri, esnek rezervasyon seçenekleri sunarak uluslararası havacılığın gelişmesinde önemli rol oynadı.

Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker şunları söyledi: “Altıncı kez “Dünyanın En İyi Havayolu” olarak tanınmak, havayolumuz için inanılmaz bir başarı ve bu ödül için sadık yolcularımıza teşekkür etmek istiyorum. Havacılık tarihinin en zorlu yıllarını geçirirken gelen bu ödül, tüm Qatar Airways ailesinin yolcularımıza hizmet etmek için gösterdiği sıkı çalışmanın bir eseridir. Yolcularımızın bize en çok ihtiyaç duyduğu anda onları asla terk etmedik, insanları evlerine götürmek için uçmaya devam ettik, yolcularımızın ve çalışanlarımızın güvenliğini sağlamak için biyogüvenliğe odaklandık ve bu dönemde yeniliklere devam ettik.”

“Hedefimiz, Dünyanın En İyi Havalimanı üzerinden, Dünyanın En İyi Havayolu ile keşfe çıkmak isteyen gezginler için tercih edilen havayolu olmak. Yolcularımıza olan sürekli bağlılığımız, Qatar Airways ile seyahat ederken sunulan rakipsiz hizmet ve garantili esneklik sonucu gelen bu ödül doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

” Oneworld başkanı olarak,  uluslararası seyahat edenlere en üst düzeyde hizmet ve kolaylık sağlama taahhüdü ile En İyi Havayolu İttifakı 2021 ödülünü alan ittifakı da tebrik etmek istiyorum.”

Skytrax İcra Kurulu Başkanı Edward Plaisted şunları söyledi: “Dünyanın En İyi Havayolu olarak adlandırılmak, Qatar Airways’in yüksek standartlarının büyük bir takdiridir ve bu en yüksek ödülü altıncı kez kazanmak dikkate değer bir başarıdır. Onları tebrik ediyoruz. Müşteriler tarafından oylanan yıllık anketimizin odak noktası, gezginlerin hangi havayolunun en iyi olduğunu düşündükleri konusunda kendi kişisel seçimlerini yapmalarıdır ve Qatar Airways’in hem daha normal zamanlarda hem de mevcut küresel salgın boyunca yüksek inovasyon ve hizmet standartlarını koruduğu açıktır.

Qatar Airways’in Skytrax 2021 Dünya Havayolu Ödülleri’nde kazandığı ödüllerin tam listesi şöyle:

·         Yılın Havayolu

·         Dünyanın En İyi Business Class’ı

·         Dünyanın En İyi Business Class Yolcu Salonu

·         Dünyanın En İyi Business Class Koltuğu

·         Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi İkram Hizmeti

·         Orta Doğu’nun En İyi Havayolu

Skytrax Dünya Havayolu Ödülleri, bağımsız ve tarafsız olup, gerçek anlamda küresel bir müşteri memnuniyeti çalışması sağlamak için 1999 yılında başlatılmıştır. Dünyanın dört bir yanındaki yolcular, ödül kazananları belirlemek için en büyük havayolu yolcu memnuniyeti anketinde oy kullanıyor.

Facebook ile Yorum Yapın

Diğer Haberler

Atatürk Havalimanı 30 Dakika Hava Trafiğine Kapandı

İstanbul'da gece saatlerinde Atatürk Havalimanı 30 dakika uçuş trafiğine kapatıldı, uçaklar Ankara, Antalya ,İzmir ve Çorlu Havalimanlarına yönlendirildi İstanbul'da gece etkisini gösteren yoğun tipi ve...

1 Milyon Yolcu Barajına Dayandı

Alanya Gazipaşa Havalimanı, 2014 yılına oranla yüzde 26 büyüdü. 2014 yılında 726 bin 201 olan yolcu sayısı 2015'te 912 bin 233 kişi olduAlanya Gazipaşa...

Benzer Haberler

Tacikistan, Türk vatandaşlarına vize uygulamaya başladı

Tacikistan, Türkiye'nin nisan ayı başında aldığı e-vize kararına karşı Türk vatandaşlarına uyguladığı vizesiz rejime...

Atlanta dünyanın en yoğun havalimanı olurken, İGA İstanbul Airport ilk 10’a girdi

Hartsfield-Jackson Atlanta (ATL), 2023 yılında havacılık merkezinden geçen 104.653.451 yolcuyla dünyanın en yoğun havalimanı...

Pegasus’un Mart – 2024 trafik verileri ve karbon emisyonu istatistikleri açıklandı

Pegasus Hava Taşımacılığı A.Ş. (PGSUS) tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, Mart –...

Airbus, havayollarına teslim ettiği 142 uçakla ilk çeyrekte Boeing’i geride bıraktı

Airbus, dünya çapındaki havayollarına teslim ettiği 142 uçakla ilk çeyrek teslimatlarında Boeing'i geride bıraktı.Airbus'ın yayınladığı son...

Ural Havayolları, mahsur kalan Airbus A320’yi tekrar hizmete döndürme planlarının olmadığını açıkladı

Ural Havayolları, güney Sibirya'daki Novosibirsk'in hemen dışında bir Rus buğday tarlasında mahsur kalan Airbus...

Musa Alioğlu: “Gök vatan” İsrail uçaklarına kapatılsın

Her şey, 7 Ekim 2023 tarihinde Gazze sınırından İsrail'e giren Hamas'a bağlı İzzettin El...

İnsan dışkısından uçak yakıtı üretmek için anlaşma sağlandı

İngiltere merkezli biyoyakıt şirketi Firefly, insan dışkısını uçak yakıtına dönüştürmeye hazırlanıyor.Firefly, kanalizasyon atıklarının sürdürülebilir havacılık...

British Airways yeni nesil gerçek zamanlı hava tahmini uygulamalarına geçiyor

British Airways (BA), operasyonlarını geliştirmek için iki yeni nesil gerçek zamanlı hava durumu uygulamasını kullanıma...