Qatar Airways ve British Airways, ortaklıklarının genişletilmesinde son aşamayı tamamlayarak, diğer tüm havayolu ortaklıklarından daha fazla ülkeye küresel bağlantı sunmaya başladı.

Havayolları ortak ağlarına İtalya, Maldivler, Norveç, Singapur ve İsveç dahil olmak üzere 42 yeni ülke ekleyerek yolcularına Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya ve Okyanusya’ya harika bağlantılarla uçma olanağı sağlıyor.

Yolcular artık Londra ve Doha üzerinden doğrudan uçuşların yanı sıra, yeni bağlantı seçenekleriyle daha da fazla sefer saati ve fiyat alternatifinden yararlanabilecekler. Bu anlaşma Qatar Airways ve British Airways’in küresel uçuş ağlarını ileriye götürmek amacıyla daha önce adımlarını attığı “Birlikte Daha İleriye” projesinin son ayağı oldu.

Dünyanın En İyi Havalimanı seçilen Doha Hamad ile Londra Heathrow Havalimanı üzerinden tek biletle kesintisiz bağlantılı yolculuklar sağlayacak olan iki havayolunun hizmet verdiği toplam uçuş noktası 60’tan fazla ülkede 185’e çıkmış oldu. Ortaklık aynı zamanda dünya çapında en fazla şehre erişim sağlamasıyla küresel ticareti, turizmi, yatırımı ve kültürel bağlantıyı destekliyor.

Misafirler her iki havayolunun sadakat programlarına katılma, ortak para birimleri olan Avios’u kazanma ve harcama konusunda daha fazla özgürlüğe sahip olacak. Avios aktarmak için Qatar Airways Privilege Club ve British Airways Executive Club hesapları sorunsuz bir şekilde bağlanabilir ve her iki program tarafından sunulan ödülleri talep etmek için bakiyeler birleştirebilir. İşbirliği ayrıca, British Airways’in yeni Club Suite ve Qatar Airways’in ödüllü Qsuite kabinleri de dahil olmak üzere tüm bütçelere ve ihtiyaçlara uygun alternatifler sunmanın yanı sıra özel yolcu salonlarına da erişim imkanı sağlıyor.

Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker şunları söyledi: “Qatar Airways ile British Airways arasındaki artan işbirliği, müşterilerimize harika avantajlara sahip benzersiz bir ağ sunmak konusundaki ortak hedefimizin geldiği noktayı gösteriyor. Gezginler artık ortak uçuş ağımız üzerinden seyahat ederken kalite ve hizmette en iyiyi deneyimleyebilirler.

British Airways Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sean Doyle: “Bu, müşteri hizmetleri, seçim ve esneklik tutkumuzu paylaşan bir havayolu olan Qatar Airways ile uzun süredir devam eden ilişkimizde büyük bir kilometre taşıdır.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.