Thomas Cook’un Rusya ayağı Intourist’in Rusya’nın 6 şehrinden İstanbul’a charter seferler başlatacağı belirtildi.

Şirket, kasım-mart ayları arasında Rusya’nın 6 şehrinden İstanbul’a charter seferler düzenleyecek.

Yaklaşık 20 yıl aradan sonra bir ilk

Rus turizm uzmanları, Rusya’dan İstanbul’a charter uçuşlarının 1990’lı yıllarda başlandığını ve 2000 yılından sonra da bir daha yapılmadığını belirtti. o dönem yapılan charter uçuşlarının büyük oranda alışveriş turları olduğuna da dikkat çekildi.

Ufa’dan 1, diğer 6 şehirlerden haftada 2 uçuş

Rusya’nın Moskova, St. Petersburg, Yekaterinburg, Rostov-on-Don, Kazan ve Ufa şehirlerinden Red Wings ile yapılacağı açıklanırken, yapılacak seferlerin Ufa’da haftada bir, diğer şehirlerde ise haftada iki olarak planlandığı kaydedildi.

”Büyük potansiyel olduğunu gördük”

Intourist Genel Müdürü Sergey Tolçin, ”2018 yılında tarifeli uçaklarla İstanbul ve Kapadokya’ya operasyon başlatmamızın ardından, Türkiye’nin bu destinasyonlarında. büyük potansiyel olduğunu gördük. Bu nedenle, İstanbul’a charter programı düzenlemeye karar verdik.” dedi.

Bilet fiyatları 210 dolardan başlıyor

Intourist’in verdiği detaylara göre, şirket İstanbul için koyduğu charter uçaklarını tamamene kendi yolcularıyla dolduracak. Uçuşların biletleri Intourist’in web sitesi üzerinden satışa sunuldu bile. Bir kişi yetişkin için İstanbul gidiş-dönüş uçak bileti fiyatı 14 bin rubleden (210 dolar) başlıyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.