Rusya Ulaştırma Bakanı Maksim Sokolov, Türkiye’ye charter uçuşların durdurulmasının hala geçerli bir ihtimal olduğunu söyledi.

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun geçen hafta Rusya’daki charter uçuşlar konusunda bir sıkıntı yaşandığı yönündeki haberlere dair herhangi bir sıkıntının söz konusu olmadığını açıklamasından sonra Rusya’dan konu ile ilgili yeni bir açıklama daha geldi.

Sokolov, Türkiye’ye charter uçuşların durdurulabileceği uyarısının hâlâ geçerli olup olmadığı yönündeki soruya, “Pozisyonumuz değişmedi. (Rus havacılık ajansı) Rosaviatsiya bir uyarıda bulundu. Bu uyarının içeriğini gördünüz. Şu anda bunun dışında ek olarak verilebilecek bir bilgi yok” yanıtını verdi.

Rus havayolu şirketleri 10 Nisan’da Rosaviatsiya’dan, Türkiye’deki iç siyasal durum nedeniyle bu ülkeye charter uçuşların durdurulabileceği uyarısının yer aldığı bir telgraf almıştı.

Kommersant gazetesi, Rosaviatsiya’nın Rus havayolu şirketlerini uyarmasının, ABD’nin 7 Nisan’da Suriye’yi vurması sonrası Rusya—Türkiye ilişkilerinin gerginleşmesinin bir sonucu olduğunu iddia etmişti.

QHA

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.