ALKIŞI HAK EDİYORLAR…

Pilot ve kabin memurları mesleği sağlık çalışanlarından sonra en riskli grup olarak değerlendiriliyor.
Türk Hava Yolları pilotları da alkışı hak ediyor. COVİD19 Pandemisiyle mücadelede etkin şekilde bir rol aldıkları gerçek. Ancak pandemi’nin yarattığı riskten etkilenmeyeceklerini söylemek çok zor. Bazı pilot ve kabin memurlarının koranavirüse yakalandıkları resmi anlamda doğrulanmadı ancak 2 pilot ve bir kabin memurunda testler pozitif çıktı ve onunla görev 135 memurun da  tedbiren 14 gün süreyle uçuşları kesildi.Bir kaptan pilotta ise neyse ki testler negatif çıktı.
Pegasus Hava yolunda testleri pozitif çıkan 2 pilotun tedavisi sürüyor ve durumları stabil.
 THY’de ekiplere haftada bir gün eldiven ve maske veriliyor.  Sıvı hijyen veriliyor ki -sıkıntı yok- ancak Yurt dışında göreve başlıyorsa bu malzemeleri alamıyor.
Bir kaptan pilotun kaleminden duygulandıran mesaj;
Sağlık Bakanın açıklamasından sonra; Sağlık çalışanların haklı olarak desteklenmesi hem MADDİ hemde MANEVİ elzemdir; peki bizim meslek grubu? Sağlık çalışanlarından sonra salgına en yakın meslek grubu biz UÇUCULARIZ…
Hem yolcu uçuşlarında, en son Avrupa uçuşlarını yaptık ki şimdi 3760 öğrenciyi taşıyoruz; hem KARGO olarak hızlı tanıma kitlerinden tutun, hemde Çin’den ilaçları biz taşıdık, daha da taşıyacağız.
Bizde Toplumdan ALKIŞ’ı hak ediyoruz
Devletten de SAĞLIK ÇALIŞANLARINA verilen katkıyı bekliyoruz. Bunu bir şekilde medyada sahip olduğumuz STK’lar tarafından profesyonel bir şekilde yapılması gerekliliğine inanıyorum.
Herkese sağlıklı günler dilerim.
Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. BÜTÜN ALKIŞLAR MESLEKTAŞLARIMA GÖKYÜZÜNDE SAĞDECE ALLAH’A TESLİMLER UÇAKTAN İNERKEN YOLCULAR ALKIŞ LADALAR BILE O STRES BIRAN OLSUN MUTLUL DÖNÜŞÜR BEN BOL BOL ALKIŞ LIYORUMM MESLEKTASLARIMI CANI GÖNÜLDEN👏👏👏👏👏🖒

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.