İngiltere polisi, Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’nın hayatını kaybettiği uçak kazası ile ilgili bir kişiyi gözaltına aldığını duyurdu. ‘Kasıtsız cinayet’ şüphesiyle gözaltına alınan kimliği açıklanmayan kişi daha sonra serbest bırakıldı.

Ocak ayında Manş Denizi üzerinde yaşanan uçak kazası ilgili yapılan açıklamada “Araştırmalarımızın sonucunda bugün Kuzey Yorkshire bölgesinden 64 yaşındaki bir erkek, hukuka aykırı eylem yoluyla kazara adam ölüme neden olma şüphesiyle gözaltına alındı” ifadesi kullanıldı.

Polis tarafından yapılan açıklamada Sala’nın ölümününe neden olan koşullara ilişkin geniş kapsamlı bir soruşturma yürütüldüğü ve Sivil Havacılık İdaresi dahil değişik kurumlarla işbirliği yapıldığı ifade edildi.

28 yaşındaki Arjantinli santrafor, İngiltere Premier Lig ekibi Cardiff City tarafından 19 Ocak’ta kulüp rekoru olan 15 milyon sterlin karşılığında Nantes’tan transfer edilmişti.

Pilot David Ibbotson ve Sala’nın bulunduğu uçak, 21 Ocak akşamı Fransa’nın Nantes şehrinden Galler’in başkenti Cardiff’e doğru seyir halindeyken Manş Denizi’nde kaybolmuştu.

3 Şubat’ta uçağın enkazının yeri belirlenmiş, 6 Şubat’ta ise çıkarılan cansız bedenin Sala’ya ait olduğu tespit edilmişti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.