Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumartesi günü başlayacak olan Krasnodar-Samsun uçak seferlerinin haftada 1 sefer gerçekleşeceğini ve uçuşun 40 dakika süreceğini söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenli olarak her ay düzenlenen sabah buluşmaları, bu ay iş adamı Recep Asal sponsorluğunda Sevgi Kafe’de gerçekleşti. Birçok iş adamı ve şehrin önce gelen idarecilerinin katıldığı buluşmada Samsun ve ülke gündemine dair meseleler konuşuldu.

 

BAŞKAN YILMAZ: “RUSYA-TÜRKİYE ARASI 40 DAKİKA”

Samsun Belediyesi resmi internet syfasında yer alan bilgiye göre, Toplantıda  söz alarak  Cumartesi günü ilk uçuşların başlayacağı Krasnodar-Samsun uçuşları ile birlikte Türkiye-Rusya arasının 40 dakika olacağını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, “Dün, Rusya’dan ayın 13’ünde başlayacak olan seferler ile ilgili gönderdiğimiz tanıtım toplantısı yapan ekip Samsun’a geldi. Cumartesi günü Krasnodar’dan Samsun’a ilk uçak geliyor. Bu 52 yolcu kapasiteli bir uçak. Rusline havayolu şirketi bu uçağı tercih etti. Bundan sonraki her Cumartesi bu seferler olacak. Uçuş süresi 40 dakika sürecek. Arkadaşlarımız, 1 haftadır Rusya’da tanıtım günleri etkinlikleri yapıyorlar. Ruslar adına iş kolay. Onların vize sorunu yok. Oradan uçağın dolu gelmesini sağlamak pek güç gözükmüyor. Rusya’ya dönecek uçakta ise biz daha önceden girişimlerde bulunmasak uçak doldurulamaz gibi geliyor bana. Bu konuda sadece bu uçağa destek olmak ve yaşatmak için bünyenizdeki çalışanları Krasnodar’a gönderebilirsiniz. ‘Git, orada nasıl pazarlar var incele gel’ diyebilirsiniz. Krasnodar-Samsun seferleri haftada 1 kez olacak diye oraya giden insanların 1 hafta boyunca orada kalmak zorunda olduğu düşünülmesin. Krasnodar’dan İstanbul’a her gün uçak seferleri var. İstanbul üzerinden de Samsun’a dönebilirler. Bu uçuşlar haftada 2 gün olarak planlanıyordu. Ramazan ayının araya girmesi ve havaalanının akıbeti ilgili olayları gözlemek için şu anda haftada 1 uçuş olsun istediler” diye konuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.