Star Alliance CEO’su Jeffrey Goh’un 2022 yılı sonunda sözleşmesinin yenilenmeyeceği kaydediliyor.
Star Alliance’in  kurucu ortağı Lufthansa’nın ittifakta daha çok söz sahibi olma yolunda yeni adımlar attığı ve uygun gördükleri yeni bir CEO aradıkları bildiriliyor.

Star Alliance Frankfurt’ta küçük bir ekiple çalışırken çalışanlarının çoğu şu anda Singapur’da çalışıyor. Bu da çift merkezli şirkette maliyet artışı ve idari aksaklıklara neden olduğu ifade ediliyor.

Sözleşmesi yenilenmeyeceği söylenen Goh’un, bazı havayolu şirketlerinden destek görmediği kaydediliyor.

Star Alliance’dan konuyla ilgili açıklama yapılmadı.

*

Star Alliance

Star Alliance ağ, uluslararası seyahat edenlere dünya çapında erişim, tanınma ve kesintisiz hizmet vermek amacıyla 1997 yılında kurulan ilk gerçek küresel hava yolları birliğidir. Birliğin pazarda gördüğü kabul, Hava Ulaşımı Dünya Pazar Liderliği Ödülü (Air Transport World Market Leadership Award) ve hem Business Traveller Dergisi hem de Skytrax tarafından verilen En İyi Hava Yolu Birliği ödülleri de dâhil olmak üzere, pek çok ödülle tescillenmiştir. Birliğe üye hava yolları şunlardır: Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian, Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Air Portugal, THAI, Türk Hava Yolları ve United. Star Alliance müşterilerine toplam 197 ülkede bulunan 1,300 havalimanına günde 12 binden fazla uçuş sağlamaktadır. Diğer aktarmalı uçuşlar Star Alliance bağlantılı uçuş ortağı Juneyao Havayolları ve THAI tarafından sağlanıyor

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.