Veovo Revenue Management yazılımının otomatik emisyon ücreti hesaplamaları, havayollarını karbon emisyonlarını azaltmaya teşvik ediyor

Havalimanı performansını güçlendiren teknoloji şirketi Veovo, İsveçli havalimanı işletmecisi Swedavia ile ortaklığını duyurdu ve en büyük havalimanları Stockholm Arlanda ve Gothenburg Landvetter’de yeni çevresel emisyon ücretleri getirdi.

Veovo’nun Gelir Yönetimi yazılımı, endüstri emisyon veri setlerini ve Swedavia’nın yenilikçi çevresel şarj yaklaşımını kullanarak ücretleri otomatik olarak hesaplayarak operatörün sürdürülebilirliğe stratejik olarak odaklanmasını destekleyecektir. Bu, Swedavia’nın havayollarını daha verimli uçaklara geçmeye ve daha sürdürülebilir havacılığa geçişi hızlandırmaya teşvik etmesini sağlıyor.

İsveç hükümeti, havalimanı ücretlerinin çevresel amaçlar için farklılaştırılması gerektiği yönündeki bir İsveç hükümetinin gerekliliğini takiben kısa süre önce CO2 ve NOx Emisyon Ücretlerini uygulamaya koydu. Ücret ayarlamaları, daha temiz uçakları ödüllendirirken daha yüksek emisyonlu olanları cezalandırarak daha verimli uçakların kullanımını teşvik ediyor – genel olarak havalimanı gelir açısından nötr bir etki.

Veovo’nun Gelir Yönetimi yazılımının akıllı otomasyonu ve esnekliği, Swedavia’nın bu emisyon ücretlerini hızla uygulamaya koymasını sağlarken, faturalama sürecinin doğruluğu konusunda tam bir güven sağladı. Hesaplamalar, anlaşılması kolay faturalar aracılığıyla havayolları için şeffaf tutulur.

Konuya ilişkin konuşan Veovo CEO’su James Williamson, “Sektörün artan sürdürülebilirlik ve karbon nötrlüğüne yönelik yönelimi, daha temiz uçakları ödüllendiren şarj dahil olmak üzere yenilikçi teknolojiler ve yaklaşımlardan oluşan bir araç takımı gerektiriyor. Eksiksiz ücret esnekliğine sahip havacılık faturalandırma motorumuzun, girişimlerinde İsveç’i desteklemesinden memnuniyet duyuyoruz.”  dedi.

Swedavia, 10 İsveç havalimanı işletiyor ve ve çevresel yenilikleri benimsemede lider firma olarak biliniyor..

Swedavia’nın sürdürülebilir kalkınma sorumlusu Lena Wennberg şunları kaydetti: “İsveç, geleceğin seyahatinin sürdürülebilir olmasını istiyor. Uzun yıllar boyunca havalimanlarımız aracılığıyla daha sürdürülebilir seyahate geçiş için aktif olarak çalıştık. 2020’nin sonunda İsveç , havalimanı operasyonlarımızda tamamen fosilsiz hale geldi. Fosil içermeyen yenilenebilir HVO-dizel artık havalimanlarımızda yakıt olarak kullanılıyor. İçinde çalıştığımız İsveç hükümetinin Fosilsiz İsveç girişimi içinde, 2030 yılına kadar iç uçuşların tamamen fosilsiz olması için hedefler de var. Uluslararası trafik için, İsveç havaalanlarından kalkan tüm uçakların 2045 yılına kadar fosilsiz olması gerekiyor″ .

İsveç’in iklim geçişi çalışması, yakın zamanda Uluslararası Havalimanları Konseyi (ACI) tarafından onurlandırılarak operatöre 2021’de Yılın Eko-İnovasyon Havalimanı ödülü verildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.