Ryanair uçağında taşkınlık çıkaran yolcular acil iniş ile Berlin’de uçaktan indirildi.

Geçtiğimiz hafta sonu İngiltere’den Slovakya’ya mezuniyet partisine gitmek için 12 kişilik grup uçakta taşkınlık çıkartınca pilot uçağı Berlin Schönefeld Havalimanı’na indirerek taşkınlık çıkartan yolcuları polise teslim etti. Uçakta alkol servisi yapılırken taşkınlık çıkarmaya başlayan grup nedeniyle alkol servisinin durdurulması grubu durdurmaya yetmedi. Yaşları 25 ile 28 arasında değişen yolculardan birinin kıyafetlerini çıkarmasının ardından pilot Berlin’in güneyinde yer alan Schönefeld Havalimanı’na uçağın acil olarak indirerek 12 kişilik gruptan taşkınlık çıkartan 6’sını havalimanı polisine teslim etti. İçlerinde uçaktan indirilenlerin arkadaşlarının da olduğu 164 yolcu sonrasında planlanan uçuşlarına devam ettiler.

Havalimanı polisinin yaptığı açıklamaya göre uçakta taşkınlık çıkaran yolcuların 25 bin Euro’ya varan bir para cezasına çarptırılmasının söz konusu olduğu belirtildi.

Ryanair’den konuya ilişkin yapılan açıklamada ise yolcuların huzuru ve güvenliğinin her zaman önce geldiği bu ve benzeri kaba davranışa sahip yolcular ve taşkınlık durumlarına müsaade edilmeyeceği belirtildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.