Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin eğitim uçağının deneme uçuşuna katılıp, gökyüzünden fotoğraf paylaştığı fotoğraf karesiyle , “GAÜN’ün yükselişi devam edecek” mesajı verdi.

Uçuş öncesi Gaziantep Hava Limanı Başmüdürü Abdullah Kırcı ve Gaziantep Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Güzelbey ile birlikte Havalimanında yapımı tamamlanan Gaziantep Üniversitesi Hangarında incelemelerde bulunan Rektör Gür, daha sonra Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’ne ait eğitim uçaklarıyla ilgili bilgi aldı.

Bilgilendirmenin ardından, rutin kontrol uçuşu yapan TC-OMC kodlu çift motorlu uçakla havalanan Gür, önce Gaziantep Üniversitesi Kampüsünün kuş bakışı fotoğraflarını, ardından da Amanos Dağları ve Akdeniz’den fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaştı.

Havacılık ve Uzay Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Halil Güzelbey ve Pilot Osman Doğanyiğit’in kumandasındaki uçakla yaklaşık 2 saat havada kalan Gür, “Üniversitemizin uçağıyla uçmak çok gurur verici. Gaziantep Üniversitesinin prestijli fakültelerinden Havacılık ve Uzay bilimleri Fakültesi, hangarı, kampüsümüzde yapımı süren imalat ve eğitim atölyeleri, uçaklarıyla Türkiye’nin en iyi eğitim veren fakültelerinden birsi olacak. Gaziantep Üniversitesi uçakları artık gökyüzünde süzülüyor. Üniversitemiz sürekli irtifa kazanan bir üniversite olacak” ifadelerini kullandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.