Hürriyet gazetesi Ekonomi yazarlarından Vahap Munyar, TUSAŞ Genel Müdürü Temel Kotil ile yaptığı söyleşiyi köşesine taşıdı. Munyar yazısında Kotil’in TUSAŞ-TAI bursuyla aldığı eğitimin borcunu ödeyeceğini yazdı.

Eski Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, yeni yuvasında Hürriyet gazetesi yazarı Vahap Munyar ile bir söyleişi gerçekleştirdi. Munyar, TUSAŞ-TAI bursuyla Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim alan Kotil’in TUSAŞ’daki hedeflerini köşesine taşıdı.

Uçak mühendisi olarak asıl yuvasına dönmüş olan Temel Kotil’in bu dönüş ile birlikte 1986’da aldığı bursun aklına geldiğini yazdı. O dönem aldığı bursu İstanbul Teknik Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak ödemiş olan Kotil kendini TUSAŞ’a borçlu hissettiğini ve bu borcu şimdi ödeyeceğini aktardı.

TUSAŞ’ın gelecek hedeflerinin de yer aldığı yazıya göre Milli Savunma Bakanı Fikri Işık’ın TUSAŞ için 10 Milyar dolar ciro hedefi koyduğunu aktaran Kotil, bu hedefe en kısa sürede ulaşmak istediklerini söyledi. TUSAŞ’ın üretim yelpazesinden de bahseden Kotil, T129 ATAK helikopterinin 1 kilogram hafiflemesi için fikri olana bin Türk Lirası ödül verdiklerini söyledi.

Vahap Munyar’ın yazısının tamamı için; TAI’ye Borcunu Ödeyecek 10 Milyar Dolara Kilitlenecek

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.