Modacı Dilek Hanif’ın Türk Hava Yolları için tasarladığı ve 2012 Ağustos ayından beri kamuoyunda  yer alan ve Şubat 2013’te Twitter’da “trendig topic” olan kıyafet tasarımlarının, bir süre önce THY’ye teslim edildiği ancak tasarımların rafa kaldırıldığı öğrenildi.

Bundan sonra yeni bir tasarım yarışması mı yapılacak, yoksa mevcut kıyafetlerin devamına mı karar verildi?

Geçtiğimiz Nisan ayında THY Yönetim Kurulu Başkanlığı’na atanan İlker Aycı ve yönetim kurulunun bundan sonra nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Ağustos 2012 tarihinde Türk Hava Yolları’nın (THY) imajına katkı anlamında , 4500’i erkek, 1500’ü kadın 6 bin kabin memuru personel  için tasarlanan kıyafet yarışmasını, Dice Kayek, Gamze Saraçoğlu, Özlem Süer, Atıl Kutoğlu, Arzu Kaprol gibi modacılar ve Vakko’nun arasından öne çıkan farklı tasarımlarıyla kazanan moda tasarımcısı Dilek Hanif’in, Şubat 2013’te THY için hazırladığı 50 farklı tasarım eskizlerinden bazıları “Kaftanlı, fesli” çizimleri yoğun eleştiri almıştı. Dilek Hanif modacı arkadaşlarına da sitem ederek, “Konu öyle bir noktaya geldi ki resmen vatan haini ilan edildim.” demişti.

75 BİN EURO  ÜCRET ÖDENDİ

Dilek Hanif’in THY için hazırladığı tasarımlar karşılığında anlaştığı ücret yaklaşık 75 bin Euro’ydu.  Milliyet gazetesinden Songül Hatısaru’nun bu konuyla ilgili sorunu yanıtlayan Hanif,”Senede iki kez Paris’te defile yapıyorum. Bir defilemin yarı bütçesi (Dilek Hanif’in bir Paris defilesinin maliyeti yaklaşık 150 bin euro) bile değil.” şeklinde konuşmuştu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.