Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu eski başkanı Hamdi Topçu, THY’nin büyük bir dünya markasına dönüşme hikayesini anlattığı kitabı vesilesi ile Kemal Öztürk’e konuştu.

Bir önceki THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, ‘YEREL’DEN GLOBEL’E THY’nin Yükseliş Dönemi’ isimli bir kitabı geçtiğimiz Mayıs ayında piyasaya çıkmıştı.

Türk Hava Yolları’nın 5,5 yıl süreyle yönetim kurulu başkanlığını üstlenen Hamdi Topçu, 6 Nisan 2015’te THY olağan genel kurulunun yapılacağı gün sürpriz bir şekilde görevinden istifa etmiş, yerine İlker Aycı atanmıştı.

Üçüncü Havalimanı yapılmadan önce, Atatürk Havalimanı’na ek bir pist ve terminal yapılmasını öneren Topçu, bu sayede 2028 yılına kadar hava trafiğinin rahatlayacağını, “bu sayede 3. Hava limanı yeri daha iyi tartışılaşabilirdi” dedi. Bu konuda Binali Yıldırım’la fikir ayrılığına düşen Topçu, üçüncü hava limanı yapılmasının ertelenmesinden yanaydı. Hamdi Topçu, yeni hava limanının biraz aceleye geldiğini, yeterince tartışılmadığını sözlerine ekliyor.

Eline ulaşan uzman raporlarına göre, şu anda yeni havalimanının tam randımanlı çalışmasına engel konuları da tek tek sıralıyor. Türkiye’nin dünyadaki en büyük markasını oluşturan ekibin en önemli isimlerinden biri olan Hamdi Topçu, hem bu başarıyı nasıl yakaladıklarını anlattı, hem de bir gecede yönetim kurulu başkanı olduğu kurumdan uzaklaştırılmasını karşı duyduğu gönül kırıklığını dile getirdi.

Bir dönemin en önemli bürokratlarından, 17.5 Milyar Dolar değerindeki THY’den olan Hamdi Topçu şimdi ne yapıyor?

İşte o söyleşi;

 

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. Allahin sopasi yok o kadar kisiyi isten cikardin aileler parcalanip yerin yurdundan ettin ,hic gonlu kirlir diye dusunmedin daha dur neler goruceksin ve bizde sahit olacagiz ins.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.