Ana Sayfa Havacılık Haberleri Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu: “Trabzonspor mağdur olmaz”

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Zorluoğlu: “Trabzonspor mağdur olmaz”

0

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu’ndan Havalimanı konusunda flaş açıklamalar geldi.

Tartışma konusu olan yeni havalimanı ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu açıklamalarda bulundu.

Zorluoğlu açıklamasında şunları kaydetti; “Trabzon’da uzun yıllardan beri yeni bir havalimanı beklentisi var. Geçen sene Yatırım Programı’na da girdi ve projesi yapılıyor. Şu anda bizim için önemli olan, meydana gelen aksaklıkları giderecek dokunuşları ivedi olarak yapabilmektir. İlave bir terminal, CIP, VIP, yolcular için körüklü sisteme geçilmesi önümüzdeki yıla kadar yapmak istediğimiz yeniliklerdir. Yeni bir havalimanı ihtiyacı zaten ortada. Trabzon Havalimanı yolcu sayısı itibarı ile Türkiye’nin en büyük sekizinci havalimanıdır. Dolayısıyla mevcut yolcuyu kaldırabilecek bir terminal yapısına ve pist yapısına tam sahip değil ve yetersiz hale gelmeye başladı.”

“Yeni havalimanı projesi ortaya çıktığında nasıl yapılacak ve nerede yapılacak diye konuşulur. Trabzonspor Başkanı kendi fikrini söylemiştir, her fikir saygı değerdir. Biz Trabzon’un bütününden sorumlu idareciler olarak daha farklı ve daha geniş perspektiften geleceği de düşünerek hareket etmek zorundayız.

TRABZONSPOR MAĞDUR OLMAZ
“Zamanı geldiğinde bunlar elbette konuşulur. Trabzonspor’un hassasiyetleri de dikkate alınarak, şehrin öncelikleri ve beklentileri ile ortak noktada buluşulur. Şehrin hassasiyetleri bizim için önemlidir. Alınacak kararla Trabzonspor da mağdur olmaz, Trabzon da ihtiyacını karşılayan gerçek bir bölge havalimanına kavuşur.”

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.