İngiltere hükümetinin aldığı yeni koronavirüs tedbirleri, 29 Mart’ta yürürlüğe giriyor. Alınan karara göre zorunlu olmayan yurt dışı seyahatler 30 Haziran’a kadar yasak olacak. Geçerli bir mazereti olmaksızın seyahat edenlere ise 5 bin pound para cezası verilecek.

İngiltere’de yaşanan bu gelişmelere rağmen TUI, 2021 yaz sezonunda yurt dışı tatilinin mümkün olacağını açıkladı.

”O yasa 12 Nisan’da açıklanacak raporun yerini alamaz”

TUI’ye göre, zorunlu olmayan seyahatlerin 30 Haziran’a kadar yasaklanmasına ilişkin yasa, Uluslararası Seyahat Çalışma Grubu’nun 12 Nisan’da sunacağı raporun yerini alamaz. Yani şirket, yurt dışı seyahatlerin çıkarılan mevcut yasayla değil, 12 Nisan’da sunulacak raporla belirleneceği konusunda ısrar ediyor.

TUI’nin konuya ilişkin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

”Bu yıl yaz tatillerinin mümkün olacağına inanıyoruz”

”Uluslararası Seyahat Çalışma Grubu’nun 12 Nisan’da açıklayacağı raporla ilgili olarak hükümetle yakın çalışmayı sürdürüyoruz. Bu tarihte, seyahatlerin ne zaman başlayacağı konusunda daha fazla bilgiye sahip olacağız. Olağanüstü aşılama programımızı ve gerektiğinde test kullanımını dikkate aldığımızda, bu yıl yaz tatillerinin mümkün olacağına inanıyoruz.

30 Haziran öncesi rezervasyonlara ücretsiz erteleme

Giriş koşullarının ülkeden ülkeye değişeceğini görüyoruz. Bu gereksinimleri müşterilerimize iletmek için elimizden geleni yapacağız. Şu anda TUI’nin 17 Mayıs’a kadarki tüm tatil programları iptal edilmiş durumda. Seyahatleri 30 Haziran’dan önce olan misafirlerimiz, belirsizlik nedeniyle seyahatlerini ücretsiz olarak daha ileri bir tarihe erteleyebiliyor.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.