Genç TV’de Aysu Basri Akter’in sunduğu ‘Günün Getirdikleri’ programına konuk olan T&T Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu’nun nefret suçu işlediğini, kendisiyle ilgili nefret söylemi yaptığını ve bu açıklamalardan dolayı can güvenliğinden endişe ettiğini ifade etti. Turanlı, hakkını hukuki yollardan arayacağını açıkladı.

Turanlı: “Sayın Bakanın açıklamalarından dolayı can güvenliğimden endişe ediyorum”

Turanlı, “Sayın Bakan verdiği röportajlarda rüşvet teklif ettiğimi söyledi. Eğer ben rüşvet teklif ettiysem hakkımda dava açması lazımdı. Ben işimi çok güzel yapan bir insanım. Benim şerefim var, namusum var, hayatım boyunca rüşvetle kavga eden bir iş adamıyım. Sayın Bakanın söylediklerinin hiçbiri doğru değil.

Ben iki taksiti bakanlığa ödedim. Paraları ödemeyince konu basına yansıdı. Daha sonra Ombudsman devreye girdi. Ombudsman benim böyle bir para ödememe gerek olmadığını belirtti. O gün bugündür Sayın Bakanla kavgalıyız. Ben bu paraları o gün de ödemedim, bugün de ödemem. Beni korumakla yükümlü Bakan bana böyle hakaret edemez. Hakkımı hukuki yollardan arayacağım. Çünkü bakanın açıklamalarından dolayı can güvenliğimden endişe ediyorum” dedi.

(Kıbrıs Postası)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.