Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde 28 Mayıs tarihinde gösteri yapacak olan Türk Yıldızları akrobasi ekibi, ilçede incelemelerde bulundu.

Zonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde 28 Mayıs tarihinde gösteri yapacak olan Türk Yıldızları akrobasi ekibi, ilçede incelemelerde bulundu. Gösteri sahasındaki martı yoğunluğuna dikkat çeken komutanlar, gösteri için martıların az olduğu saati belirleneceğini açıkladı.
Haber: Türk Yıldızları'nın Uçuş Saatini Martılar Belirleyecek
İncelemenin ardından Kaymakam Nazım Madenoğlu öncülüğünde toplantı yapan Komutanlar, gösteri alanında oldukça yoğun martı sürüsünün olduğunu ve bununda uçuşa engel olabileceğini belirtti. Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Yüzbaşı Osman Yığcı, “Dün baktık. Denizde oldukça fazla martı sürücü var. O esnada bizim gösteri yapmamız zor. Gün içinde bakılacak. Uygun saat martıların yoğunlunun az olduğu, uçmadığı ve havada olmadığı saatlerde 3 ya da 4 gibi.” dedi.

Ereğli Kaymakamı Nazım Madenoğlu, martıların uçakların çıktığı irtifaya çıkıp çıkamadığını sordu. Komutanlar ise martıların kendi irtifalarına değil, uçakların martıların irtifasına indiklerini ifade etti.(Zonguldak Haber)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.