Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından geliştirilen T-70 Genel Maksat Helikopteri, dün düzenlenen tören ile ilk kez hangardan çıkartıldı.

TUSAŞ ana yükleniciliğinde ve Sikorsky, Aselsan, TEI, Alp Havacılık firmalarının alt yükleniciliğinde, Sikorsky Aircraft firmasının S70i Helikopteri’nden yola çıkılarak geliştirilen T-70 Genel Maksat Helikopteri, bugün Türk Havacılık ve Uzay Sanayii tesislerinde düzenlenen tören ile ilk kez üretiminin gerçekleştirildiği hangardan çıkartıldı.

 

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. Trabzon DHMİ baş müdür arkasındaki kimdir bunca beeriksizliğe rağmen bu adam niye görevden alınmıyor. Havalimanı dış kaplaması bile düşmüş bunuda mi görmüyorlar kör müfettiş. Bu ulaştırma bakanında göz yok mu ya birde Trabzonluu olacak. Dhmi genel müdür Trabzon el atsın. Sadece dış hatlarda apron ile dış şut altı arasındaki farka baksın mümkünse düsselorf frankurt ara air uçakları akşamı bir baksınlar.. Dhmi kendi içinde niye yenilenmeli himayesinde bir sürü özel şirket var ve bir sürü sorumluluğu var. Dhmi genel müdür Hüseyin keskin hoşuma giden TGS yer hizmetlerinden çalışması yerhizmetleti tecrübesi olması. Eğer bu müdür değişmezse Trabzon Çelebi havaş bu teknik kapasite ile hepsi sakat kalacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.