Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Uçağı Soyan Çinliler Yakalandı!

Türk Hava Yolları’nın (THY), Şanghay-İstanbul seferini yapan tarifeli uçağında hırsızlık yaptığı tespit edilen Çinli iki yolcu, uçağın Atatürk Havalimanı’na inmesinin ardından gözaltına alındı.

Çin’in Şanghay kentinden İstanbul’a hareket eden THY’ye ait uçakta, Z.W. ile D.F. isimli 2 yolcu, bazı yolcuların para ve değerli eşyalarını çalmak üzereyken kabin memurları tarafından yakalandı.Taşkınlık yapan 2 yolcu kabin memurlarınca etkisiz hale getirilirken, olay kaptan pilota bildirildi. Uçak, Atatürk Havalimanı’na sabah saatlerinde sorunsuz indi. Atatürk Havalimanı’na inen uçağa, eşyaları çalınan yolcular ile kabin ekiplerinin şikayetçi olmaları nedeniyle polis çağrıldı. Z.W. ile D.F, Atatürk Havalimanı’nda gözaltına alındı. Şikayetçi yolcularla ile kabin memurları da ifade vermek üzere buraya getirildi.<

Paralar teslim edildi

İfadesinin alınmasının ardından sağlık muayenesine götürülen iki Çinli’nin adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Öte yandan para ve değerli eşyaları çalınan iki yolcu da ifade verdikten sonra havalimanından ayrıldı. Çalınan paraların yolculara teslim edildiği bildirildi.

Yetişmek için bomba ihbarı yaptılar

Sabiha Gökçen Havalimanından Muş’a gidecek uçak için asılsız bomba ihbarında bulunduğu öne sürülen 2 kişi yakalandı. Dün sabah saatlerinde bir havayolu şirketine ait Muş’a hareket edecek uçakta bomba olduğu ihbarı yapıldı. İhbar üzerine yolcuları terminale alınan uçakta arama yapıldı, bombaya rastlanmadı. Bomba ihbarını yapan şüphelileri yakalamak için çalışma başlatan polis, 2 şüpheliyi gözaltına aldı. Zanlıların, Sapanca’dan gelirken trafik nedeniyle geç kaldıkları için asılsız ihbarda bulunduğu öğrenildi. (Gazete Vatan)

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR