Manş Denizinde kaybolan uçağın enkazından çıkartılan cenazenin Cardiff City’ye transfer olan Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’ya ait olduğu açıklandı.

Pilot David Ibbotson’un kontrolündeki özel bir uçak ile 21 Ocak tarihinde Fransa’dan Cardiff’e gitmek üzere havalanan ve Manş Denizi üzerinde kaybolan Sala’nın uçağının enkazından çıkartılan cenazenin Arjantinli futbolcuya ait olduğu açıklandı.

Dorset polisinden yapılan açıklamada “Bugün Portland limanına getirilen cenazenin Arjantinli futbolcu Emiliano Sala’ya ait olduğu teşhis edildi. Konu ile ilgili olarak uzman kişiler tarafından Sala’nın ve pilot Ibbotson’un ailesine bilgi verildi. Pazartesi günü enkazda tespit edilen cenaze zorlu koşullar nedeniyle ancak iki gün sonunda çıkartılabilindi.” denildi.

İngiliz Hava Kazaları Araştırma Şubesinden yapılan açıklamada ailelerin konuyla ilgili olarak en uygun şekilde bilgidilendirildiği belirtildi.

Piper Malibu tipi uçakla irtibatın kesilmesi sonucu Arjantinli futbolcu Sala ve pilot Ibbotson’u arama çalışmaları için yardım kampanyası ile fon oluşturulmuştu.

Kaynak: www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.