Ukrayna Savunma Bakanlığı, Bayraktar insansız hava aracı (İHA) bakım ve eğitim merkezinin inşa edileceği yer konusunda yatırımcılar ve ilgili taraflarla anlaşmaya vardı.

Ukrayna Savunma Bakanlığına bağlı Savunma Arazileri ve Fonları Başmüdürlüğü Başkanı Borıs Zakutnıy yaptığı açıklamada, “Yakın zamanda, yatırımcılar ve tüm ilgili taraflarla bir dizi toplantı gerçekleştirdik. Toplantılarda merkezin bulunacağı yer kararlaştırıldı ayrıca arazinin kullanım için devri ve hava sahasının daha fazla ortak kullanımına ilişkin sorunların çözümüne ilişkin bir yol haritası projesi geliştirdi.” dedi.

UKRAYNA’DA BAYRAKTAR FABRİKASI İÇİN SÜREÇ BAŞLIYOR

Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Ukrayna Bakanlar Kurulunun 2025 yılında Ukrayna’da Bayraktar İHA fabrikasının devreye girmesini ve ilk üretiminin yapılmasını öngördüğü kaydedildi.

Tesisin inşası ve merkezin düzenlenmesi, yüksek teknolojilerin transferini, etkinliği pratikte test edilmiş ve kanıtlanmış en modern İHA’ların üretiminin yerelleştirilmesini öngördüğü belirtildi.

HALUK BAYRAKTAR VE SELÇUK BAYRAKTAR, “BİZ HAZIRIZ” DEMİŞTİ

Ukrayna’nın en büyük televizyon kanallarından 1+1, Ukrayna’nın işgalci devlet Rusya’ya karşı direnişinde sembol haline gelen Bayraktar SİHA’lar ile ilgili “Bayraktar: Efsane Kanatlar” adlı bir belgesel yayımlamıştı. Haluk Bayraktar ve Selçuk Bayraktar, Ukrayna’da inşa edilmesi beklenen Bayraktar fabrikası ile ilgili hazır oldukları mesajını vermişti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.