Wizz Air, şu anki CEO’su József Váradi ile sözleşmesini uzattığını duyurdu.

Váradi, 2003 yılında havayolunu kurduğu Wizz Air’deki uzun süreli kariyerine devam edecek. Hava yolundan yapılan basın açıklamasına göre, Váradi’nin sözleşmesi belirsiz olacak ve yeni hizmet sözleşmesi maddi olarak aynı düzeyde olacak.

 Açıklamada, “József, kurucu CEO’muz. Wizz Air’in Avrupa havacılığında lider bir oyuncu ve dünyanın gerçek ultra düşük maliyetli taşıyıcılarından biri haline gelmesinde önemli bir itici güç oldu. Havacılık tarihinin en zorlu dönemini küresel olarak karşılarken, Wizz Air iş modeli, stratejisi ve maliyet tabanı, onu sektörde uzun vadeli yapısal bir galibiyet olarak konumlandırıyor” dedi.

Váradi, iflas etmiş olan MALEV Macar Havayolları’nın CEO’su olarak önceki görevinden ayrıldığından beri, Wizz Air’i Avrupa kıtasındaki en güçlü düşük maliyetli havayolu şirketlerinden biri haline getirdi. Havayolu sadece easyJet veya Ryanair gibi düşük maliyetli rakiplerini değil, aynı zamanda özellikle Doğu ve Orta Avrupa’da iddialı duruma geldi. Son iki yıldır Wizz Air, İtalya ve Norveç’teki en yeni üsleri de dahil olmak üzere Batı Avrupa’da agresif bir şekilde genişliyor ve Avrupa genelinde sınır kısıtlamaları hala mevcut olduğundan, bu iki ülkedeki hatlara odaklandı.

Pandemi krizi sürecinde, Wizz Air şu ana kadar kıta çapında 13 yeni üs açtığını duyurdu. Ayrıca şirket, Avrupa dışındaki ilk yan kuruluşu olan Wizz Air Abu Dhabi’yi Birleşik Arap Emirlikleri merkezinin başkenti Abu Dabi’de faaliyete geçti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.