İstanbul’da yapımı süren ve dünyanın en büyüğü olacak 3. Havalimanı, Almanları korkutmaya devam ediyor. Bunun bir örneği daha Alman kanalı Deutsche Welle’nin (DW) yayınladığı “Türkiye dünyanın en büyük havalimanını yapıyor ama ne pahasına?” başlığıyla paylaştığı videodan anlaşılıyor.

İstanbul’da inşası devam eden 3. Havalimanı, 2018’de tamamlandığında yıllık 150 milyon yolcu kapasitesi ve 6 pistiyle dünyanın en büyüğü olacak.

Yenişafak’da yer alan habere göre hizmete girmesiyle birlikte Almanya’daki Frankfurt Havalimanı’nı geride bırakacak olması ve adeta ‘çekim merkezi’ haline gelecek olmasıyla Almanlar’ın gözünü korkutuyor.

Alman DW kanalının, sosyal medya hesabı Twitter’dan dev projeyle ilgili paylaştığı videoda ormanların yok olacağı, şehrin su rezervinin etkilenebileceği ve havalimanı altyapısının çevreye karşı olduğu şeklinde asılsız görüşlere yer vererek Türkiye’ye karşı karalama kampanyasında bulundu.

Facebook ile Yorum Yapın

1 YORUM

  1. Asılsız mı görüşler? Ha çevre dostu bir havalimanı yani doğru haklısınız. İhale için falan da değil dünyadaki en büyük havacılık sektörü bizde olduğu için yapılıyor zaten aaaynı zafer havaalanı gibi işlek olur içinden insan eksik olmaz inşallah (!)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.