Kazak Air Astana’nın adının Kazakistan’ın başkenti Astana’nın adı Nursultan olarak değiştirilmesinin ardından şirket adının korunacağını açıklandı.

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in 19 Mart’ta sürpriz bir şekilde koltuğunu 2020 yılında gerçekleştirilecek seçimlere kadar Meclis Başkanı Kasım Cömert Tokayev’e devretti. Tokayev, yemin ederek göreve başlamasının ardından başkent Astana’nın adının Nursultan olarak değiştirilmesi önerisi Kazakistan meclisi tarafından onaylanarak kabul edildi.

Kazakistan Bilgi ve Sosyal Gelişim Bakanı Dauren Abayev, Kazak televizyonuna yaptığı açıklamada başkentin adının değiştirilmesinin Astana adı ile özdeşleştirilen kurumların isimlerinde değişikliğe neden olmayacağını Air Astana hava yolu şirketinin de aralarında olduğu Astana Opera, Astana Arena, Astana TV ve yerel spor kulüplerinin adlarının bu değişiklikten etkilenmeyeceğini açıkladı.

Abayev “Dünyaca meşhur Astana markasını tutmaya devam edeceğiz ve daha iyi bir potansiyelle Nursultan markasını geliştireceğiz.” dedi.

Kaynak: www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.