Alman Air Berlin hava yollarının Düsseldorf-Venedik seferini yapan uçağında iniş öncesinde meydana gelen iniş takımı sorunu nedeniyle inişe hazırlanan uçakta yolculara can yeleği giydirildi.

AB8766 sefer sayılı Düsseldorf-Venedik uçuşunu gerçekleştiren Dash 8–400 tipi yolcu uçağı inişe hazırlanırken iniş takımında meydana gelen arıza sebebiyle uçak inişini gerçekleştirmeyerek iniş öncesi bekleme alanında yaklaşık 50 dakika uçtu. Bu sırada pilotlarda iniş takımlarında meydana gelen sorunu talimatları uygulayarak çözmeye çalıştı.

Venedik Marco Polo Havalimanı hava trafik kontrol kulesinin gözle yaptığı kontrol sonucunda iniş takımının açık olduğu onaylandıktan sonra inişe geçen uçakta yolcuların can yeleklerini giymesi ve çıkışlara yakın konumlara oturmaları istendi. Güvenli şekilde inişini gerçekleştiren uçak aprona çekilerek götürüldü.

Air Berlin’den konuya ilişkin yapılan açıklamada yolcuların benzer iniş durumlarında yaşadıkları yüksek adrenalin durumuna bağlı olarak can yeleklerinin önceden giyinilmesinin istendiğini belirtilirken. Buna neden olarak Marco Polo Havalimanı’nın etrafında yer alan su kanalları ve Adriyatik Denizi nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara hazırlıklı olmak için bu talimatın uygulandığı Berlin ya da Düsseldorf Havalimanı’na inişte aynı sorunla karşılansaydı can yeleklerinin giyilmesinin istenmeyeceği söylendi.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.