Her eğitim sonunda belirli kazanımlar elde eder ve ömür boyunca bu kazanımların faydasını görürsünüz. Dil eğitiminde de durum bu şekilde olmaktadır. Ancak kullanmadığınız her bilgi, harcadığınız onca zamanın çöpe gitmesine neden olabilir. Bu nedenle dil eğitimine başladığınızda mutlaka devam ettirmelisiniz. Bunun için illaki bir yerde çalışıyor olmanıza gerek yoktur. İngilizce TV kanallarını takip edebilir, müzik dinleyebilir hatta yabancı bir sohbet arkadaşı edinerek dil bilginizin hem gelişmesini, hem de sürekli taze kalmasını sağlayabilirsiniz. Eğitimin ilk aşamalarında mutlaka basit ingilizce konuşma diyalogları öğrenerek kendinizi geliştirmeye başlayabilirsiniz. Öncelikle motivasyonunuzun tam olması gereklidir. Sonrasında ise kendinize güveninizin oluşabilmesi için mutlaka öğrendiğiniz her kuralı pratik yaparken konuşma alanına geçirmelisiniz. Bu şekilde bilgileriniz aktif hale gelecektir. Her bilgi yeni öğrenildiğinde henüz pasiftir. Uygulamalar, alıştırmalar ve örneklerle aktif hale gelir. Diyalog çalışmalarında öncelikle Hello ile pratik yapmaya başlayabilirsiniz. İlk tanışma şeklinde bir pratik yapılıyorsa, kendinizi tanıtan cümleler kurduktan sonra karşınızdakinden de aynı şekilde kendini tanıtmasını isteyebilirsiniz. Ya da bir kafeye gittiğinizde sipariş verebilir, alışverişte fiyat bilgisi talep edebilirsiniz. Özellikle görsel resimlerin altında yerleştirilen kullanımlar hafızalarda daha iyi kalacaktır.

Zihinlerde öğrendiğiniz her kelimenin ve kuralın çok iyi kalabilmesi için mutlaka çalışmalarınızın süreklilik arz etmesi önemlidir. Bu başlık altında kurs programlarına yönelebilir ve farklı kategorilerde bulabileceğiniz kur programları arasından kendiniz için en uygun seçimler yapabilirsiniz. İş İngilizcesi de bunlardan biri olmaktadır. Bu kurs programlarında daha çok çalışma alanınızda kullanılan terimler baz alınarak pratikler yapılmakta ve bu şekilde çok daha avantajlı bir kullanım elde etmeniz sağlanabilmektedir. Konuşarak öğren sistemi özellikle çalışanlar için oldukça avantajlı bir eğitim sistemi olmaktadır. Hiç vakit harcamadan akşamları yorgunluk çayınızı yudumlarken eğitimlerinizi alabilir hatta öğlen arasında da bu dersleri online olarak alabilirsiniz. Bu şekilde boş vakitlerinizi eğitimle tamamlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan ingilizce yazışma çalışmalarını da kendi başınıza yapabilirsiniz. Çalıştığınız alanda öne geçebilmek, kariyer yapabilmek için mutlaka iyi derecede İngilizce sahibi olmanız gereklidir. Pozisyonunuz ne olursa olsun, İngilizce eğitiminiz ile farklı departmanlarda yükselebilirsiniz.

Pratik yapmak her branş için daha kalıcı bir eğitim sağlar. Bir matematik dersinde konuya ait bilgilerin örnekle üzerinden incelenmesi ve soru çözümleri ile desteklenmesi konunun çok daha iyi anlaşılmasını sağlayacaktır. Hatta pratik çalışmalarını verdiğiniz önem ile soru çözme kabiliyeti elde edebilir, çok farklı tarzlarda çıkan sorulara da kendi tarzınız ile çözümler bulabilirsiniz. Dil eğitiminde de durum bu şekilde ilerliyor. Çalışmalarınızı desteleyecek pratik çalışmalarınız ne kadar çok artarsa farklı durumlar için kullanacağınız cümle sayısı artar. Hatta hiç alıştırma yapmadığınız kullanım alanlarında kendi çözümlemeleriniz ile başarılı cümleler kurabilirsiniz. Konuşarak öğren bloğu bu şekilde çok farklı kullanımları barındırıyor. Eğitimlerden keyif almanız üzerine kurulu sistem, blog sayfası üzerinde de çok fazla eğlenceli çalışmalara yer veriyor. Bunlar arasında ise www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-ask-sozleri/ sayılabilir. Duygusal anlarınızı ifade anlamında kullanabileceğiniz kalıp cümleler bulabilirsiniz. Özellikle resimli sunumlar ile cümlelerin hafızanızda daha fazla kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Resimli cümlelerin yer aldığı sayfalarda Türkçe anlamları ve ne anlama geldikleri de açıklanmaktadır.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.