Cuma, Haziran 14, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Alaska Airlines, check-in kiosk kuyruklarını kaldıracak

Alaska Airlines, daha sorunsuz ve daha hızlı bir süreç için 2,5 milyar dolarlık yenileme planlarını açıkladıktan sonra havalimanı check-in kuyruklarını geçmişte bırakmayı planlıyor.

Önümüzdeki üç yıl boyunca, Alaska Havayolları merkezlerinde ve odaklandığı şehirlerdeki 5  havalimanı deneyimini geliştirmek için büyük iyileştirmelerden geçecek.

Havayolunun planı, yolcuların cep telefonlarını kullanarak gerçekleştirebilecekleri, tamamen self servis bir check-in işlemine geçmek.

Havayolu, kendi uygulamasının yardımıyla yolcularını beş dakika veya daha kısa sürede lobiden güvenliğe ulaştırmak için çalıştığını söyledi. Masaüstü check-in de olanaklı ve biniş kartları cep telefonuna gönderilebilir veya yazdırılabilir.

Alaska Havayolları, kendi kendine check-in kioskları yerine, yolcuların bagajlarını ödeyip etiketleyebilecekleri iPad tabletleri kuracak. 

Havalimanına biniş kartlarıyla gelen dört yolcudan üçü ile havayolu, çoğu havalimanının 2023’ün sonuna kadar yeni bagaj etiketi istasyonlarına geçeceğini söyledi.

2024 baharına kadar, Alaska Havayolları’nın merkez havalimanlarındaki lobiler, yolcuların sadece birkaç tarama ile check-in çantalarını bırakmalarına olanak tanıyacak. Yeni cihazlar yolcuların yüzlerini, devlet tarafından verilmiş kimlikleri ve çantaları tarayacak. Oradan cihazlar, uçağa yüklenmek üzere çantaları konveyör sisteme  aktaracak.

Alaska Airlines İnovasyon ve Ticaretten Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Charu Jain yaptığı açıklamada, “Konuklarımıza en özenli deneyimi nasıl sunacağımızı düşünürken, lobinin bir sıkıntı noktası olduğu açıktı. Misafirlerimizin çoğunluğunun kiosk işlemlerinin çoğunu kendi telefonlarında yaptığını fark ettik ve havalimanlarımızdaki sıkışıklığı azaltabiliriz” dedi. 

Charu Jain, sözlerini şöyle sürdürdü;

 “Alaska, 20 yılı aşkın bir süre önce kioskları tanıtan ilk havayolu şirketiydi ve biz de bunları kaldıran ilk havayolu şirketi olacağız. Gelecek yaz yeni tam konuk deneyimini sunmak için sabırsızlanıyoruz,”

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR