Habertürk’ün yazarı Güntay Şimşek, AtlasGlobal’in uçuşlarını durdurması ve sonrasında yaşanan gelişmelere ilişkin bugünkü yazısında ilginç bir iddiada bulundu.

AtlasGlobal’in Rusya’da faaliyet gösteren Türk kökenli tur operatörlerine satışı için Anex Tour’un sahibi Neşet Koçkar öncülüğünde görüşmeler yapıldığını ifade eden Şimşek, ”AtlasGlobal’i incelemişler ve ön çalışmada şirketin 130 milyon dolar borcu olduğunu tespit etmişler. Satın almaya değer bulmamışlar. Böylece satın alma ve ortaklık imkanı ortadan kalkmış. Bunun üzerine bu tur operatörlerinin Rusya’dan Türkiye’ye getirecekleri Rus turistlerin yaz uçuşlarına istinaden depozitolu olarak milyon dolarlarla ifade edilen çekler vermişler. AtlasGlobal de bu çekleri kırdırıp şirkete kaynak olarak aktarmış. Ama uçuşların durdurulmasına bu kaynak da çare olmamış.” diye yazdı.

‘Atlasglobal’e Turizm Bakanlığı’ndan ilginç destek!’  başlığıyla yayımlanan ve ‘Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’un ikiz kardeşi Murat Ersoy’un aralarının çok da iyi olmadığının altını çizen Güntay’ın yazısının tamamı için; tıklayınız

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.