Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

ATO’nun Gündeminde Direkt Uçuşlar Var

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu, Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci önderliğinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Ankara’ya 2-3 saatlik mesafedeki ülkelere giderken İstanbul aktarmalı uçuşlar nedeniyle en az 1 gün kaybettiklerini anlatan Bezci, Ankara’dan direkt uçuş noktalarının sayısının artırılması konusunda Bakan Soylu’dan destek istedi. Ziyarette ATO’nın çalışmalarından da söz eden Bezci, Ankara’daki şehit ailelerine 15’er bin lira yardımda bulunduklarını bildirdi.

ATO'nın Gündeminde Direkt Uçuşlar Var2

ATO heyetinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ise üreten ve ticaret yapan camianın işlerini kolaylaştırmak için çaba sarf ettiklerini belirterek, “Burayı kendi eviniz, yurdunuz bilin. Ne eksik varsa, bizim bakanlığımız tarafından ne yanlış yapılıyorsa bana anında ulaşın. Biz özellikle üreten camianın, ticaret yapan camianın işlerinin kolaylaşması için çaba sarf etmek durumundayız. Meseleleri çıplaklığıyla ortaya koyalım. Bizim de eksiğimiz olabilir, sizin de eksiğiniz olabilir. Nasıl çözebileceksek ona bakalım” diye konuştu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak prim borçlarıyla ilgili yapılandırma dahil bakanlıklar arasındaki farklı uygulamaları ortadan kaldıracak bir çalışma yürüttüklerini söyleyen Soylu, “Orada ayrı bir muameleyle, bizde ayrı bir muameleyle karşı karşıya kalmayacaksınız” dedi. Soylu, sigorta acentelerinin KOBİ statüsüne kavuşturulmaları konusunda elinden gelen desteği vereceğini, Kıdem Tazminatı Fonu konusunda da hem çalışanı hem de işvereni koruyan, toplumun bütün kesimlerinin uzlaşma sağladığı bir sistemi kurmak istediklerini sözlerine ekledi.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR