Avustralya’nın Melbourne kentinde Beechcraft B200 King Air tipi bir uçak alışveriş merkezinin üzerine düştü. Beş kişi hayatını kaybetti.

Avustralya’nın Melbourne kentinde havalimanına zorunlu iniş yapmak isteyen küçük uçak Beechcraft B200 King Air tipi bir uçak alışveriş merkezinin üzerine düştü. 60’dan fazla itfaiye erinin müdahale ettiği kazanın Victoria bölgesinde son 30 yılda yaşanan en büyük tek motorlu uçak kazası olduğu ifade edildi.

Kazadan kısa süre önce acil durum bildiriminde bulunan deneyimli pilot B200 King Air tipi küçük uçağın alçak irtifadan çok hızlı şekilde alışveriş merkezinin olduğu bölgeye doğru uçtuğu görgü tanıklarınca ifade edildi. Pilotun uçuş kayıtlarında bugüne kadar herhangi bir sorunlu uçuşun olmadığı da açıklandı.

Yerel polisden yapılan açıklamada konu hakkında bir açıklama yapmak için çok erken olduğunu belirtirken gerekli soruşturmanın başlatıldığı ifade edildi. Avustralya Ulusal Taşımacılık Güvenliği ekiplerinin ön gözlemlerine göre kazanın ciddi bir motor arızasından kaynaklandığının tahmin edildiği belirtildi.

Uçakta bulunan dört yolcunun ABD vatandaşı olduğu ve tatil için gittikleri Tazmanya adasından döndükleri açıklandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.