Atatürk Havalimanı’nda artan terör olayları üzerine bomba dedektör köpeklerle arama yapıldı. Metro katında ve dış hatlarda valizler arınırken, şüpheli şahısların da kimlik kontrolü yapıldı.

Ankara’daki terör saldırısının ardından İstanbul’da güvenlik önlemleri artırıldı. Atatürk Havalimanında polis ve güvenlik görevlileri sık sık şüpheli şahısları ve valizleri aradı. Devriye sayısını artıran güvenlik, köpek destekli aramalara da başladı. Atatürk Havalimanı metro katında polis ve güvenlik görevlileri K-9 denilen bomba dedektör köpeklerle arama yaptı. Şüphelendikleri şahısları durduran polis, şahısların pasaport ve kimliklerini kontrol etti.

Havalimanında bomba dedektör köpekleri görev başında!

Valizlerini yere bırakan yolcuların bagajları köpekler tarafından arandı. Daha önce valizlerin toplandığı ve buradan da dağıtıldığı havalimanının şut altı isimli bölümünde görev yapan köpekler, terminal içerisinde de artık bomba izi sürecek. Atatürk Havalimanı dış, iç hatlar ve metro girişi bölümünde arama yapılacak.

Ankara ve Diyarbakır ‘da yaşanan bombalı saldırıların ardından Atatürk Havalimanı’nda da güvenlik önlemleri arttırılırken polis Atatürk Havalimanı’nın giriş noktalarında olası her şüpheli durumu değerlendiriyor. Polisler yolcuların unuttuğu poşet ve valizlere şüpheli olarak müdahale ediyor.(haberler)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.