22 Mart’ta terör saldırılarına hedef olan Brüksel Havalimanı giden yolcu salonu geçtiğimiz Pazar günü tadilatlar sonrası yeniden açılmıştı.

Yolcu terminalinin ilk kez faaliyete geçtiği gün havalimanında uzun kuyruklar oluştu. -Terminale giren yolcular farklı güvenlik prosedürleriyle karşılaştı. Yolcular güvenlik önlemlerinin alışılagelinmiş şekilde olmamasından kaynaklanan problem olduğunu ancak şuan bunların gerekliliğini dile getirirken saldırılar sonrasında havalimanında bulunmanın verdiği üzücü bir psikoloji olduğunu da dile getirdiler.

Terör olayları sonrası alınan yeni güvenlik önlemleri çerçevesinde havalimanı alanına giren tüm araçlarda aramalar yapılıyor. Türkiye’deki uygulamaya benzer şekilde artık Brüksel Havalimanı’nda da terminal binası girişinde yolcuların valizleri x-ray cihazlarından geçiriliyor ve üst aramaları yapılıyor.

Havalimanında sadece biletli yolcular bilet kontrol, bagaj teslim ve bekleme salonuna alınıyor. Havalimanı yönetimi, çeşitli güvenlik tedbirleri nedeni ile yolcuların havalimanına uçuşlarından en az 3 saat önce gelmeleri tavsiyesinde bulunuyor.

Brüksel Havalimanı'nda Önlemler Uzun Kuyruklara Neden Oldu3 Brüksel Havalimanı'nda Önlemler Uzun Kuyruklara Neden Oldu2

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.